Sheckley

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Sheckley
Sheckley.jpg
Okres życia Powstanie
Przynależność Rebelianci
Pozycja członek Ruchu Oporu
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, biały, mężczyzna
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów siwe
Obsługa bronie:

urządzenia:

Informacje techniczne
Dubbing Adam Baldwin
Projektant Marc Laidlaw
Byt npc_citizen (male08, group 03)

Żryjcie Vortesencję, wy mrówko-dranie!

Sheckley

Sheckley jest postacią występującą w Half-Life 2: Episode Two

Spis treści

[edytuj] Ogólne

Jest on jednym z członków ziemskiego Ruchu Oporu, oraz przyjacielem Griggsa, razem z nim stacjonuje (i prawdopodobnie mieszka) w Kopalni Zwycięstwa w pobliżu White Forest na Peryferiach. Razem z przyjacielem pojawia się w rozdziale Ów Żywot Vortalny w Epizodzie Drugim.
W przeciwieństwie do swojego kompana Sheckley jest opanowany i spokojny. Prawdopodobnie brał udział w Powstaniu w City 17, a do Kopalni Zwycięstwa trafił przez przypadek, gdyż stwierdza, że nawet nie powinno go tam być.

[edytuj] Rola

Gdy Gordon i Vortigaunt przyprowadzają ranną Alyx do Kopalni Zwycięstwa, Sheckley i Griggs biorą ich początkowo za Antliony. Potem pomagają graczowi ochronić dziewczynę przed falami Antlionów, aż na miejsce dociera reszta Vortigauntów, później zostają oni z obcymi przy Alyx. Ich losy po opuszczeniu kopalni są nieznane, jednak prawdopodobnie przeżyli.
Poza pomocą w walce z rojami wrogów, obaj rebelianci służą jako motyw humorystyczny, co chwilę rzucając zabawnymi komentarzami. Sheckley posiada również zdolności techniczne, gdyż zdołał przeprogramować wieżyczki i miny tak, aby nie reagowały na członków Ruchu Oporu. Możliwe też, że to on skonstruował urządzenie służące do wykrywania ruchu, aby ostrzegać przed zbliżającymi się Antlionami, tak zwany detektor Antlionów.

[edytuj] Za kulisami

Początkowo Griggs i Sheckley mieli zginąć niedługo po objaśnieniu działania detektorów, jednak twórcy uznali, iż wtedy walka byłaby za trudna i postanowili pozostawić obu rebeliantów, jednocześnie dodając przyjemny motyw humorystyczny.

[edytuj] Ciekawostki

  • Według scenarzysty Portala, Erika Wolpawa, Sheckley został nazwany na cześć pisarza science fiction, Roberta Sheckly.