Houndeye

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Houndeye

Houndeye.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Xen
Bronie fala dźwiękowa
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman
Byt monster_houndeye

Houndeye – pozaziemski gatunek, który przedostał się na ziemię ze świata granicznego Xen podczas Incydentu w Black Mesa. Pierwszy raz pojawia się w rozdziale trzecim Half-Life'a, Unforeseen Consequences.

Spis treści

[edytuj] Anatomia

Houndeye'e posiadają trzy nogi. Ich ciało jest zwarte, szerokie z przodu i zwężające się ku tyłowi. Nie mają oddzielnej głowy, zamiast tego, z przodu posiadają duże oko złożone (niczym u owadów) chronione powieką. Ich otwór gębowy znajduje się na brzuchu, w pobliżu oka. Skóra ma zielono-żółte zabarwienie z poprzecznymi, niebieskimi pasami na grzbiecie.

[edytuj] Zachowanie

Houndeye najczęściej przebywają w grupach. W pojedynkę nie stanowią zagrożenia, jednak w większej grupie potrafią być niebezpieczne. Pojedyncze osobniki często uciekają na widok nieprzyjaciela i zwabiają go do reszty stada. Każde stado posiada przywódcę i składa się z maksymalnie czterech stworzeń.

Ich jedyną bronią jest atak polegający na wysyłaniu silnych fal dźwiękowych, które pozbawiają protagonistę życia i ogłuszają go. Obrażenia zadawane przez atak pojedynczego houndeye'a zależą od rozmiaru jego stada, odległości między nim a celem i tego, czy przywódca jego stada jest żyw[1]. Siłę ataku reprezentuje kolor używany do reprezentacji fal dźwiękowych wysyłanych przez stworzenie.

Poruszają się w sposób zbliżony do psów, wydają też podobne dźwięki.

Są stworzeniami mięsożernymi, co jest widoczne w jednej ze scen w Half-Life: Blue Shift, gdzie zjadają martwe ciało strażnika. Możliwe, że są padlinożercami.

[edytuj] Ciekawostki

  • Houndaye'e będące częścią stada mogą położyć się na ziemi i pójść spać, jeżeli nic im nie przeszkadza. Ich przywódca będzie czuwał i nie położy się spać[2].
  • Houndeye był jedną z niewielu istot, które prawie nie zmieniły wyglądu od pierwszych szkiców[3].
  • We wczesnych wersjach stworzenia te nazywano Roundeye[4].
  • Według Teda Backmana, projektanta houndeye'a, inspiracją był dla niego wielki pręgowany kot z trzema nogami żyjący w sąsiedztwie jego domu w czasach jego dzieciństwa.
  • Pierwotnie miała być jeszcze większa odmiana, panthereye, jednak Valve uznało ją za niepotrzebną i usunęło z gry.
  • Houndeye występuje w Dota 2.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Przypisy