Dropship

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Dropship

Combinedropship.jpg
Okres występowania Powstanie
Przynależność Kombinat
Pochodzenie sztucznie wyprodukowany
Rasa prawdopodobnie Synth
Bronie działka pulsacyjne zamontowane na kontenerze
Informacje techniczne
Projektant

Byt npc_combinedropship

Dropship - jednostka Kombinatu typu Synth. Służy głównie do transportu jednostek Kombinatu, żołnierzy i striderów (najbardziej widoczne w Half-Life 2: Episode Two podczas bitwy finałowej).

Spis treści

[edytuj] Charakterystyka

Dropship przypomina wyglądem wielkiego kraba. Podobnie jak ziemskie skorupiaki, posiada 5 par odnóży różnego typu. Przednia oraz dwie tylne pary posiadają wmontowane silniki, których technologia wykonania jest nieznana. Dzięki nim pojazd może latać i manewrować w powietrzu. Przednie odnóża służą również jako skrzydła (stateczniki). Dwie środkowe pary zakończone są przyssawkami i stanowią element, w którym transportuje się ładunek. Dropship jest typową jednostką transportową i sam nie posiada żadnego uzbrojenia, jednak kontenery, w których przewozi jednostki naziemne Kombinatu posiadają wbudowane działko pulsacyjne. Atakuje ono gracza gdy ten zbytnio zbliży się do pojazdu.

[edytuj] Znaczenie w grze

Dropshipy występują w Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One i Half-Life 2: Episode Two. Największą rolę odgrywają w następujących fragmentach serii:

  • Half-Life 2 - dropshipy występują głównie w rozdziale Autostrada 17. Wtedy gdy za pomocą Łazika Freeman przemieszcza się Wybrzeżem. Transportują kolejne oddziały żołnierzy Kombinatu, które mają na celu powstrzymać Gordona i pomagających mu Rebeliantów. W rozdziale Anticitizen One jest scena, w której Dog odlatuje chwytając się nogi Dropshipa.
  • Half Life 2: Episode One - dropshipy występują tu rzadko, najwięcej widać ich podczas wybuchu Cytadeli pod koniec gry.
  • Half Life 2: Episode Two - dropshipy pojawiają się kilka razy w czasie gry. Rozbitego dropshipa można ujrzeć podczas podróży do White Forest, tuż za bramą na rzece niedaleko bazy. Niedługo potem strider który był transportowany Dropshipem atakuje Gordona i Alyx, zostaje jednak zniszczony przez Doga, który następnie przesuwa wrak Dropshipa z drogi. Dropshipy pełnią także ważną funkcję w ostatniej bitwie, gdzie transportują Stridery atakujące bazę.

[edytuj] Ciekawostki

  • Podczas wyładowania transportu dropship nigdy tak naprawdę nie ląduje, a tylko unosi się w powietrzu.
  • Pierwsze projekty zakładały, że dropship będzie mógł także chodzić i lądować na swoich odnóżach.
  • Podczas etapu Autostrada 17 w Half Life 2 tuż przed rozpoczęciem rozdziału Ruchome piaski, można ujrzeć dropshipa który transportuje samochód gracza z bazy Rebeliantów. Został on najprawdopodobniej przetransportowany do Cytadeli lub zniszczony.

[edytuj] Galeria