Nick

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Nick
Nick1.jpg
Występuje w części Left 4 Dead 2
Informacje Szczegółowe
Pochodzi z bd.
Wiek 35
Kolor oczu zielone
Kolor włosów brązowe
Praca wykonywana przed infekcją bd.
Preferowana broń M16

Pistolet maszynowy

Informacje techniczne
Dubbing Hugh Dillon
Model/ka Taymour Ghaz

Nie po to... tyle przeszedłem... żeby teraz umrzeć

"I have not... come this far... to die now" -Nick

Nick (znany także jako Nicolas) jest jednym z czwórki grywalnych Ocalałych w Left 4 Dead 2. Jest hazardzistą i krętaczem z mroczną (a nawet brutalną) przeszłością. Nie jest zadowolony z bycia częścią drużyny, przyjmuje postawę „narzekacza”. Głównymi tematami jego narzekań są: błędy w planach innych ocalałych, pogarszający się stan jego garnituru oraz wady charakteru jego towarzyszy. Na początku powoduje to niechęć innych, ale po pewnym czasie, gdy zaczyna ufać towarzyszom okazuje się wartościowym członkiem drużyny.

Twarz Nicka oparta jest na twarzy Taymoura Ghazi a jego głos podłożony jest przez Hugh Dillon’a.

Spis treści

[edytuj] Informacje

Nick jest kaukaskiej urody mężczyzną o średniej budowie, jest brunetem i ma zielone oczy. Nosi biały garnitur i niebieską koszulę którą wycenia na 10 000 dolarów. Ma kilka pierścieni, a na jednym z nich znajduje się symbol przynależności do gangu. Po jego zachowaniu i wyglądzie można poznać że jest kobieciarzem, jego kołnierz pobrudzony jest szminką natomiast na szyi ma ślad po pocałunku. Wielokrotnie wspomina że był żonaty, możliwe że nawet kilka razy. Miał również problemy z prawem i przyznaje się do tego, że jest krętaczem. Dodatkowo prawo zabrania mu posiadania broni.

[edytuj] Oficjalny opis

Nick
Nick Oficjalny.png Wiek: 35
Miejsce urodzenia: Nieznane

Życie polegające na przemieszczaniu się z miasta do miasta, branie udziału w nielegalnych grach i unikanie więzienia dały Nickowi dwie ważne lekcje: Nie ufaj nikomu i uważaj na kapusiów. Przybył do Savannah szukając łatwowiernych ludzi na „statkowy hazardowy tour”. Zamiast tego znalazł miasto opanowane przez infekcje. Na razie zmuszony jest współpracować z trójką nieznajomych w kruchym sojuszu, co jest przeciwko jego naturze. Ale musi nauczyć się im ufać jeśli chce przeżyć.

[edytuj] Kontakty z innymi

Nick Ikonka.png

Sarkazm, pesymizm i egocentryczny cynizm uczyniły z Nicka prawdopodobnie jedną z najbardziej wrogich postaci w serii. Praktycznie każdy kto go spotyka zauważa te cechy i skrycie bądź otwarcie nie lubi go. Jego osobowość powoduje, że niechętnie integruje się z grupą. Na przykład, na początku mówi innym żeby nie zawracać sobie głowy jego imieniem bo nie planuje z nimi długo pozostać. Duży wpływ miała na niego jego brutalna, kryminalna przeszłość, kiedy to na przykład dostał zakaz posiadania broni palnej, ale też nauczył się świetnie władać Apteczkami, a kiedy jest ciężko ranny wspomina „Sporo minęło od kiedy czułem się tak źle” („It's been a long time since I felt this bad”). Nick posiada również makabryczne wspomnienia którymi dzieli się od czasu do czasu; włączając w to trudności w zmywaniu kawałków mózgów i krwi z garniturów i ubrań ślubnych. Po każdej z historyjek dopowiada „... nie pytaj skąd to wiem” („...don't ask how I know that”). Nick mówi z bostońskim, inteligentno–męskim akcentem, który potwierdza to iż miał mroczną przeszłość, nasyconą dużą dawką przemocy. Nie mniej jednak podczas postępów w grze Nick doświadcza umiejętności swoich kolegów, przez co zaczyna ostrzegać ich o nadchodzącym zagrożeniu, staje się im coraz bardziej ufny i mimo iż nigdy nie przestaje być egoistyczny i samolubny, są znaki że jest bardziej czuły niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

 • Coach: Nick i Coach zaczepiają się nawzajem (tak jak Francis i Bill). Nick drwi z Coacha i naśmiewa się z jego wagi, ale nie będzie wahał się go pochwalić gdy ten zrobi coś pożytecznego, na przykład zabije Specjalnego Zarażonego. Wydaje się respektować Coacha jako przypuszczalnego lidera grupy, mimo to jest pierwszym do skarcenia bądź wyśmiania propozycji Coacha do dalszego planu działania. Nick ripostuje gdy naprawdę wkurzy Coacha a Coach szybko próbuje zmusić Nicka do zamknięcia się. Ich kłótnia zawsze kończy się na słowach, gdyż uważają że są sobie potrzebni do przeżycia. Gdy Nick widzi ciało Coach’a, będzie smutny i powie: „Byłeś człowiekiem rodem z piekła, Coach” („You were a hell of a man, Coach”) albo „Będzie mi ciebie brakowało” („I'll miss ya”).
 • Ellis: Nick lekko szanuje Ellisa lecz stale się z niego nabija, również z jego optymistycznego nastawienia i wyglądu, często sugerując że Ellis jest typowym uśmiechniętym wieśniakiem, w porównaniu z jego wyrafinowanym, życiowym doświadczeniem. W skrajnych wypadkach, na przykład gdy Ellis jest ciężko ranny, próbuje przekonać drużynę by go zostawić. Jednak szacunek Nicka do Ellisa rośnie wraz z postępami w rozgrywce; na przykład po ucieczce z Dead Center i po rozpoczęciu kampani Karnawał śmierci, Nick raczej pochwali Ellisa niż wróci do dawnych zwyczajów. Nick celowo naśmiewa się z Jimmy'ego Gibsa Juniora, wiedząc, że ten jest uwielbiany przez Coacha i Ellisa. Czasami jednak Nick zmienia swoje nastawienie, pytając Ellisa czy Midnight Riders, to fajna kapela. Jednakże kiedy Ellis umrze, Nick może wciąż mieć negatywne nastawienie, ale kiedy Ellis i Nick zostają sami, Nick podnosi Ellisa na duchu mówiąc: „Ellis, pamiętasz wszystko co o tobie mówiłem? Żartowałem” („Hey Ellis, all that stuff I said about you? I was kidding”). Ellis zdaje się nie być zrażony opowieściami Nicka, chociaż gdy Nick zabije Specjalnego Zarażonego, Ellis zapyta ponuro: „Dlaczego mnie nie dziwi, że dobrze strzelasz?” („Why does it not surprise me that you're good with a gun?”). Podczas kampanii Karnawał śmierci, Nick będzie próbować stać się lepszym kolegą. Na przykład gdy Ellis mówi o swoich ulubionych kolejkach, Nick czasem powie: „Szkoda, że się teraz nie przejedziemy”(„So bad, we can’t ride it now”).
 • Rochelle: Rochelle to jedyna postać którą Nick wydaje się lubić od samego początku. Jest też jedyną osobą której Nick nie pogrozi i nie przeklnie, gdy ta go przypadkowo postrzeli, po prostu stanowczo poprosi by ta przestała. Na samym początku Nick również będzie(gdy sterowany przez AI) częściej leczył Rochelle niż innych. Czasem gdy Nick widzi Rochelle martwą, powie: „Myślę, że lepiej byłoby gdyby dwie inne osoby umarłe przed nią”("I can think of two other people I would have rather seen go first") bądź „Tak wiele za odrodzenie Ziemi”("So much for repopulating the Earth"), co oznacza że jego zainteresowanie nią ma podłoże seksualne. Jak wiadomo Nick jest kobieciarzem, i to wyjaśniałoby jego zachowanie w stosunku do Rochelle. Z drugiej strony Nick całkowicie lekceważy Zoey, drugą żeńską, ocalałą postać. Gdy Francis zaczyna lubić Rochelle, Nick zazdrośnie nazywa go „tłustą świnią” lub jej chłopakiem. Rochelle zachowuje się ambiwalentnie wobec Nicka. Jest dla niego miła, osłania go lecz podobnie zachowuje się wobec innych ocalałych. Ale w The Passing kończy się jej cierpliwość i dochodzi nawet do tego, że zaczyna mówić iż nienawidzi Nicka. Dzieje się to wtedy gdy Nick zaczyna drwić z Ellisa, że ten zadurzył się w Zoey. Mimo to wciąż ta dwójka wydaje się mieć ze sobą więcej wspólnego niż inni. Oboje nie są miejscowi, oboje używają sarkazmów, mają podobny gust w broni(gdy kontrolowani przez AI) a w oryginalnych plakatach stoją obok siebie.
 • Francis: Nick i Francis od początku się nie lubią. Na początku The Riverbank jeżeli Francis mówi, Nick nazywa go „tłustą noszącą-kamizelki małpą” a Francis nazywa go „Pułkownikiem Sandersem” ("Colonel Sanders"), bądź „garniturem” ("Suit"). W trakcie The Passing, Nick streści misję słowami: „obniżyć most i skopać tyłek hurleyowca” ("lower the bridge and kick the biker's ass"). Nick również zupełnie nie ufa Francisowi, twierdząc, że ten nie opuści mostu. Jednak pod koniec, Nick jest bliski podziękowania Francisowi za opuszczenie mostu, a czasem może nawet wyrazić zaniepokojenie o trójkę na moście. Gdy Francis wspomina o stracie człowieka, Nick może powiedzieć: „Przykro mi z powodu waszej straty” ( "Hey...sorry for your loss").
 • Zoey: Nick i Zoey nie lubią się od pierwszego spotkania. Nick obraża ją, nazywa ją „cupcake” a także pyta się czy tam na górze nie ma jakiegoś normalnego człowieka z którym mógłby porozmawiać. Co nie dziwi, Zoey odpowiada mu w podobnym, chamskim tonie. Co więcej, grozi, że go postrzeli, na co Nick uspokaja ją i mówi, że tylko żartował. Zoey, tak jak Francis, lekceważąco wyraża się o Nicku, podchwytując przezwisko „Pułkownik Sanders” z powodu jego białego garnituru. Nick niemiłosiernie dokucza Ellisowi z powodu zauroczenia tego drugiego w Zoey, twierdząc nawet, że on (Nick), jest lepszym kandydatem do zaspokojenia fizycznych potrzeb Zoey, a Ellis żeby przypodobać się Zoey, musiałby sobie wytatuować jej imię na pośladku. Kiedy spotykają się znowu w finale The Port, Zoey jest niechętna w udzielaniu pomocy Nickowi, ale wspiera go razem z innymi gdy zaczyna się walka.
 • Louis: Nick ma lekceważący stosunek wobec Louis’a, co otwarcie ogłasza. Z tego powodu Nick jest jedynym ocalałym który jest nie lubiany przez Louis’a, a ten będzie okazjonalnie zgadzał się z Francisem: „Bill by go teraz zabił” ("Bill would have shot him by now"). Nick jest też jedynym ocalałym któremu Louis nie życzy powodzenia podczas zjazdu windą, pod koniec The Passing. Jednakże, Nick docenia zdolności strzeleckie Louis’a, i oferuje wymianę za Ellis’a, dzięki czemu Louis mógłby jechać z Nickiem, Coachem i Rochelle do Nowego Orleanu. Pod koniec niechęć Louis’a trochę się zmniejsza, mimo iż nie pamięta imienia Nicka.

Nick może przeprosić Oryginalnych Ocalałych (Louisa, Francisa i Zoey) za swoje niestosowne zachowanie, dzięki czemu ostrzegą go przed zbliżającą się Hordą i pożegnają się na samym końcu, życząc powodzenia w dotarciu do Nowego Orleanu.

[edytuj] Za Kulisami

Znamiona Nicka

W komentarzach do Left 4 Dead 2, developerzy stwierdzili, że początkowo Nick miał być uciekinierem więziennym, który ukradł garnitur lecz ostatecznie wybrano krętacza jako jego zawód. Mimo to Nick ma wciąż wiele wspólnego z przestępczym światem, na przykład z powodu zakazu używania broni. Dla rodowitego Amerykanina możliwe jest to do uzyskania tylko wtedy gdy popełni się groźne przestępstwo bądź inne wykroczenie z udziałem broni.

Potwierdza to zachowanie Nicka w czasie The Swamp, gdy ten mówi że mózgi schodzą z garniturów ale bagienna woda już nie i dodaje "nie pytajcie skąd to wiem".

Co więcej, wspomniane wcześniej wesele na mapie The Riverbank, według Nicka „Przynosi złe wspomnienia” lub to iż wspomina o tym, że mózg schodzi z garnituru łatwiej niż krew, sugeruje że na jakimś weselu miał miejsce bardzo krwawy incydent. Możliwe nawet, że było to wesele Nicka.

Czasem kiedy Nick podniesie Kij bejsbolowy, stwierdzi że ten przynosi mu dobre wspomnienia. Zapytany przez Coach’a czy grał w baseball, Nick odpowie „Bramkarz w klubie nocnym”, co sugeruje że albo był jakiś incydent związany z ochroniarzem (przez co mógł stracić zezwolenie na posiadanie broni), albo że sam był takowym ochroniarzem.

Nick jest jedyną ze wszystkich postacią w serii która od czasu pokazania jej w trailerze, nie została zmieniona

[edytuj] Ciekawostki

 • W trailerze Zombie Survival Guide, Nick widziany jest nosząc broń zarówno w lewej, jak i prawej ręce, co prawdopodobnie oznacza, że Nick jest oburęczny.
 • Nick ma taki sam symbol na pierścieniu, jak Francis na jednym z tatuaży.
 • Kiedy Tank atakuje czwórkę w Dead Center, Nick powie, że jeśli się nie będą wykonywać gwałtownych ruchów Tank zignoruje ich lub „mamy problem” („we have a problem”). Jest to nawiązanie do Parku Jurajskiego.
 • W plikach gry, Nick określany jest jako „gracz”.
 • Czasem w grze wystąpi zabawny błąd. A mianowicie gdy Nick umrze, Coach i Ellis zamilkną i nie będą nic mówić cały czas nawet gdy zostaną zaatakowani przez Huntera, bądź innego specjalnego Zarażonego. Wszystko wróci do normy gdy Nick powróci do życia na nowej mapie, bądź po użyciu defibrylatora.
 • W ankiecie przeprowadzonej przez Valve, odnośnie graczy PC, Nick ex aequo z Ellisem zostali wybrani na ulubioną postać z L4D2 uzyskując po 33% głosów każdy. Natomiast dla konsoli Xbox 360 Nick zajął drugą pozycję za Ellisem.
 • Jeden z cytatów Nicka nawiązuje również do serialu The Simpsons. Czasem kiedy Nick leczy towarzysza mówi: „Niech doktor Nick cię uleczy” („Let Doctor Nick fix you up."). W The Simpsons, Nick to tani lekarz, który posiada niski stan wiedzy medycznej, często nie wiedząc co robi. Inny cytat, potwierdza tezę jakoby Nick miał wcześniej styczność z apteczkami. Gdy na początku gry używa na kimś apteczki może powiedzieć: „Spokojnie robiłem to wcześniej” (“Just relax, I've done this before,").
 • Podobnie jak Bill, Nick ma na swoim ciele ślady pazurów. W tym przypadku są one na klatce piersiowej. Możliwe, że pochodzą od specjalnego Zarażonego.