Ocaleni

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Ocaleni z Left 4 Dead. Od lewej: Francis, Bill, Zoey i Louis

We're the four riders of the goddamn apocalypse!


Ocaleni z Left 4 Dead 2. Od lewej: Coach, Ellis, Nick i Rochelle

Ocaleni (ang. The Survivors) to ludzie, którzy nie zostali jeszcze zaatakowani przez Infekcję. Termin ten jest powszechnie używany w odniesieniu do ośmiu grywalnych postaci występujących w serii Left 4 Dead. Prawdopodobnie są oni naturalnie uodpornieni, jednak jeden z komentarzy Billa sugeruje, że mogą się stać się Zarażonymi w każdym momencie. Sugeruje to też pojawianie się Upadłych Ocalonych w The Passing.

W pierwszej części L4D nigdy nie zostało wyjaśnione, jak Ocaleni się poznali, i jak długo byli razem przed rozpoczęciem gry. Ocaleni z L4D2 poznają się na początku pierwszej kampanii, W centrum zarazy i początkowo nawet nie znają swoich imion.

Każdy ocalony ma swój własny, unikalny wygląd i charakter, co pozwala łatwiej identyfikować ich z daleka i podczas ataku Hordy. Gracz mogą wybierać, w którego Ocalonego chce się wcielić (podczas oczekiwania na początek gry w Poczekalni), lub zostać automatycznie przydzielonym do danej postaci (gdy dołącza do trwającej gry).

Od strony rozgrywki, każdy Ocalony jest taki sam. Istnieją drobne różnice, które jednak nie wpływają w jakikolwiek sposób na grę. Kiedy są kontrolowani przez AI, Ocaleni wykazują różne upodobania w kwestii uzbrojenia, i próbują zdobyć swoje ulubione bronie, gdy jest to możliwe.