Złoty nóż

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Złoty nóż
Zloty noz.png
Używane przez

Właściwości
Obrażenia główny atak – małe
atak dodatkowy – duże
Szybko-
strzelność

 • 0,4 sekundy (atak główny)
 • 1 sekunda (atak dodatkowy)

Złoty nóż – specjalna wersja noża występująca w grze Counter-Strike: Global Offensive.

Złoty nóż występuje tylko w trybie Wyścig zbrojeń i jest ostatnią bronią w tym trybie, z której gracze muszą dokonać ostatniego zabójstwa. Wyglądem przypomina noże używane przez Antyterrorystów i Terrorystów; różni się jedynie złotą teksturą.

Spis treści

[edytuj] Taktyki

Ostrzeżenie

Ta sekcja zawiera porady dotyczące taktyki i/lub strategii grania.

 • Jako, że jest to ostatnia broń w tym trybie, i w dodatku broń biała, zabicie nią dowolnego gracza może być problematyczne, gdyż gracze na niższych poziomach z pewnością będą używać broni palnej, która ma zdecydowaną przewagę nad twoim posiadanym ostrzem. To oznacza, że trzeba się uciec do podstępu, by zdobyć fraga, zanim przeciwnik zdąży odpowiedzieć ogniem.
 • Złoty nóż zadaje te same obrażenia co jego tradycyjny odpowiednik, innymi słowy nie posiada żadnego bonusu w postaci zwiększonych obrażeń.
 • Jeżeli gracz drużyny przeciwnej posiada strzelbę, unikaj walki bezpośredniej, to samo dotyczy broni z dużą szybkostrzelnością, np. P90. Zamiast tego podejdź ich od tyłu i użyj ataku dodatkowego, który w tym przypadku zabije ich jednym dźgnięciem i tym samym przypieczętuje twoje zwycięstwo.
 • Staraj się trzymać w pobliżu swoich kompanów, którzy w razie potrzeby zajmą przeciwnika walką na tyle długo, by umożliwić Tobie łatwe zabójstwo z flanki.
 • Nie graj zbyt agresywnie, unikaj szarżowania do punktu odrodzeń drużyny przeciwnej, gdyż krótki czas odrodzenia w tym trybie sprawi, że będziesz w towarzystwie kilku nieprzyjaciół, którzy na pewno skorzystają z okazji do zabicia Ciebie w celu wskoczenia na wyższy poziom lub co gorsza mogą cię zabić zwykłym nożem i zostaniesz cofnięty jeden poziom wstecz.
 • Trzymaj się z dala od otwartych przestrzeni, jeżeli nie masz nikogo do pomocy. Zamiast tego wykorzystuj osłony, by niepostrzeżenie zajść jakiegoś przeciwnika z boku lub od tyłu.

[edytuj] Osiągnięcia

Obrazek Nazwa Opis
Denied! csgo.png Nie tym razem! Zabij gracza, który jest na poziomie złotego noża w trybie Wyścig Zbrojeń
Knife on Knife csgo.png Nóż na nóż Zabij nożem przeciwnika, który jest na poziomie złotego noża w trybie Wyścig Zbrojeń
Level Playing Field csgo.png Szkoła równych szans Zabij pistoletem maszynowym przeciwnika, który jest na poziomie złotego noża w trybie Wyścig Zbrojeń

[edytuj] Ciekawostki

 • Pliki gry określają złoty nóż jako knifegg. Przyrostek gg to skrót od Gun Game, fanowskiego trybu gry, na którym opiera się Wyścig zbrojeń.
 • To jedyna broń w grze, której nie można zbadać.
 • Złoty nóż w widoku trzeciej osoby wydaje się odstawać od ręki modelu gracza.
 • Istnieje możliwość użycia złotego noża poza trybem Wyścig zbrojeń przy użyciu odpowiednich komend w konsoli.

[edytuj] Galeria

Broń i ekwipunek w grach z serii Counter-Strike