Negev

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Negev
Negev Standardowy.png
Cena $1700
$5700 (wersje konsolowe)
Pochodzenie Izrael
Używane przez

Właściwości
Magazynek 150 naboi
Tryby ognia Automatyczny
Amunicja 5.56x45mm NATO
Szybko-
strzelność
800 strz./min.
Czas przeładowania 5,7 sekundy

Negev to bestia, która potrafi przygwoździć przeciwników dzięki bardzo celnemu ogniowi zaporowemu, jeśli jesteś w stanie znaleźć chwilę czasu, by ją okiełznać.

Opis z ekwipunku

Negev – izraelski lekki karabinek maszynowy występujący w Counter-Strike: Global Offensive.

Spis treści

[edytuj] Opis ogólny

Negev jest karabinkiem maszynowym dostępnym dla obu drużyn. Jego magazynek mieści więcej pocisków niż M249, a dodatkowo jest znacznie tańszy niż jego konkurent. Razem ze swoim rywalem posiadają dobrą penetrację pancerza, długi czas przeładowania oraz sporą masę.

Karabinek ten charakteryzuje się całkowicie odmienną od innych broni mechaniką strzelania. Przy pierwszych strzałach jest bardzo niecelny, ale po pewnym czasie broń się stabilizuje i każdy oddany strzał trafia praktycznie w to samo miejsce, nieco wyżej od położenia celownika. Dodatkowo salwy oddawane w czasie ruchu są bardzo niecelne, a gracz porusza się z prędkością o połowę mniejszą niż bez strzelania.

[edytuj] Właściwości

Część ciała Podst. tryb ognia
Bez pancerza Z pancerzem
Głowa 140 99
Klatka pier., ramię 35 24
Brzuch 43 31
Noga 26 19
Czerwony kolor oznacza śmiertelny strzał.
Rodzaj statystyki Wartość
Nagroda za zabójstwo $300 (tryb turniejowy)
$150 (tryb uproszczony)
Obrażenia 35
Kontrola odrzutu 20/26 (76%)
Zasięg efektywny 13 m
Penetracja pancerza 71%
Siła penetracji 200

Negev jest bardzo ciężką bronią - podczas poruszania się prędkość jest równa 150 jedn./sek. co w porównaniu do domyślnej prędkości 250 jednostek na sekundę daje spory spadek prędkości. W przypadku poruszania się i strzelania jednocześnie wartość ta maleje do 75 jedn./sek.

[edytuj] Zalety i wady

Zalety Wady
 • Duża pojemność magazynka
 • Wysoka szybkostrzelność
 • Po wystrzeleniu 15 nabojów strzela bardzo precyzyjną wiązką
 • Bardzo atrakcyjna cena
 • Bardzo ciężki
 • Dodatkowe spowolnienie prędkości biegu w trakcie strzelania
 • Długi czas przeładowania
 • Kiepska celność przy pierwszych strzałach

[edytuj] Taktyki

Ostrzeżenie

Ta sekcja zawiera porady dotyczące taktyki i/lub strategii grania. Jeśli nie chcesz ich poznać, nie czytaj tej sekcji!

 • Świetna broń do obrony i trzymania przeciwników w szachu.
 • Po wystrzeleniu 15 naboi odrzut tej broni ulega wyzerowaniu i skupia się na punkcie lekko nad celownikiem. Weź poprawkę na cel i wykorzystaj ten fakt do szybkiego rozprawienia się z wrogiem.
 • Wyucz się położenia "wąskich gardeł" na mapach, by dość szybko i jak najwcześniej przygotować stanowisko strzeleckie i przygważdżać przeciwnika, uniemożliwiając mu przebicie się przez ten punkt.
 • Negev to idealna broń do strzelania przez chmurę dymu wytworzoną przez granat dymny, dzięki pojemnemu magazynkowi.
 • Jeżeli chcesz się gdzieś szybko przemieścić, zmień na pistolet lub nóż.
 • Weź pod uwagę fakt, że konieczność oddawania kilku strzałów przed stabilizacją broni zdradza twoją pozycję.

[edytuj] Kontrtaktyki

 • Użytkownicy Negeva nie są zbyt mobilni, tak więc wykorzystaj lekką broń np. pistolety maszynowe, by ich okrążyć i ostrzeliwać jednocześnie.
 • Ponieważ Negev strzela precyzyjną wiązką dopiero po oddaniu kilku strzałów za jednym pociągnięciem spustu, to likwidacja takiego wroga na większych odległościach nie powinna stanowić żadnego problemu.
 • Dźwięk strzału broni zmienia się po wyzerowaniu odrzutu, pamiętaj o tym.
  • Dlatego nigdy nie wychylaj się, jeżeli przeciwnik przygwoździł Cię i nie masz dokąd uciec. Możesz spróbować poczekać, aż skończy mu się amunicja, zmuszając go do zmiany magazynka. W tej sytuacji również zachowaj ostrożność, gdyż jest to niemal pewne, że użytkownik Negeva wyciągnie pistolet, by dokończyć dzieła.

[edytuj] Za kulisami

Karabinek maszynowy Negev w chwili dodania do gry był zupełnie inną bronią. Posiadał bardzo dużą szybkostrzelność rzędu 1000 strz./min., będąc tym samym na podium w kwestii szybkostrzelności, oraz był najdroższą bronią w grze - kosztował 5700 dolarów. Huraganowa wręcz szybkostrzelność była kompensowana równie horrendalnym odrzutem oraz słabą celnością na większe odległości, a szybkość poruszania się z Negevem była równa 195 jedn./sek. Należy odnotować, że Counter-Strike: Global Offensive w wersji na konsole PlayStation 3 i XBOX 360 nie był nigdy aktualizowany, tak więc Negev w tych wersjach jest taki, jak został opisany w tym akapicie.

Aktualizacja z 24 marca 2017 roku usunęła Negeva z rozgrywek turniejowych, obniżyła jego cenę z 5700 do 4000 dolarów, zwiększyła ilość sztuk amunicji w zapasie z 200 do 300 i całkowicie na nowo zdefiniowała tą broń do postaci znanej nam do dziś. Dzień 12 kwietnia tego samego roku przyniósł kolejną aktualizację, w niej przywrócono Negeva do rozgrywek turniejowych oraz obniżono cenę o połowę.

Aktualizacja z 22 marca 2018 roku przyniosła kolejne zmiany - cena znów została obniżona, z 2000 do 1700 dolarów, poprawiona została nieco celność samego karabinka przy strzelaniu krótką serią, zmniejszono prędkość poruszania się podczas oddawania strzału oraz obniżono penetrację pancerza.

Reasumując, Negev jest jedyną bronią z podstawowej wersji gry, która przeszła tak radykalne zmiany.

[edytuj] Osiągnięcia

Negev Expert csgo.png Ekspert Negeva
Zabij 100 przeciwników przy użyciu Negeva

[edytuj] Ciekawostki

 • We wczesnej fazie rozwoju Global Offensive Negev w widoku pierwszoosobowym był trzymany za łoże, zamiast na specjalnym chwycie umieszczonym w okolicach muszki.
 • Model broni jest wzorowany na wersji Negeva zwanej Commando, sądząc po długości lufy.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Skórki

* - dostępny również z licznikiem StatTrak™.

Broń i ekwipunek w grach z serii Counter-Strike