Koktajl Mołotowa (CS)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Koktajl Mołotowa
Koktajl molotowa menu zakupow.png
Inna nazwa Mołotow
Cena $400
$850 (wersje konsolowe)
Używane przez Terroryści
Właściwości
Obrażenia przez poparzenie

Koktajl Mołotowa to potężna i nieprzewidywalna broń blokująca, która wybucha po rzuceniu na ziemię i rani każdego gracza w swym polu rażenia.

Oficjalny opis

Koktajl Mołotowa – przedmiot rzucany klasyfikowany jako granat debiutujący w Counter-Strike: Global Offensive, dostępny wyłącznie u Terrorystów. Jego odpowiednikiem u Antyterrorystów jest Granat zapalający.

Koktajle Mołotwa składają się zazwyczaj ze szklanej butelki wypełnionej denaturatem lub benzyną. Jako zapalnik służy szmata zatykająca otwór butelki. Po uderzeniu w podłoże, butelka się rozbija, uwalniając łatwopalną substancję, a płonąca szmata dodatkowo ją podpala.

Mołotowy są jednymi z najdroższych granatów, kosztujące aż 400 dolarów. Są użyteczne zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Mogą przydać się w obronie ważnych obszarów takich jak strefy detonacji, kluczowe korytarze czy też dojście do zakładników oraz w celu zastawienia pułapki na przeciwników zalegających zbyt długo w jednym miejscu.

Koktajl Mołotowa staje w płomieniach po kontakcie z przeszkodą i poparzy każdego gracza, który wejdzie w ogień. Płomienie zadają 40 punktów obrażeń na sekundę i potrafią spenetrować pancerz w całości. Ogień gaśnie po upływu 7 sekund. Jeżeli butelka znajdzie się zbyt długo w powietrzu, samoczynnie ulegnie rozbiciu i wybuchnie, nie raniąc nikogo.

Spis treści

[edytuj] Taktyka

Ostrzeżenie

Ta sekcja zawiera porady dotyczące taktyki i/lub strategii grania. Jeśli nie chcesz ich poznać, nie czytaj tej sekcji!

 • Mołotow jest przydatny w blokowaniu kluczowych korytarzy, szczególnie w scenariuszu Odbicie Zakładników. Rzuć butelkę w takie wąskie gardło, a powstałe ognisko albo osłabi wrogów, którzy przez nie przebiegną, albo zmusi ich do przeczekania na ugaszenie ognia i zmarnowania tym samym cennych sekund lub użycia granatu dymnego celem ugaszenia ognia.
 • Rzucaj Mołotowa tylko w odpowiednim momencie, gdyż ogień po upływie 7 sekund gaśnie np. gdy przeciwnicy zbliżają się do celów mapy.
 • Mołotowy są świetne do wykurzania przeciwników zbyt często zalegających w jednej pozycji. Czasami są lepsze niż granaty zaczepne, gdyż wróg będzie otrzymywał co raz to większe obrażenia, dopóty nie wydostanie się z obszaru zajętego ogniem.
 • Bądź ostrożny, gdy używasz Mołotowa przeciw Antyterrorystom przenoszącym zakładników. Jeżeli taki Antyterrorysta zginie, a Mołotow został rzucony zbyt blisko zakładnika, wówczas stracisz bardzo dużą ilość gotówki za zadanie obrażeń zakładnikowi, albo możesz zostać nawet wyrzucony z serwera.
  • To samo tyczy się również twoich kompanów, którzy odniosą obrażenia lub zginą przez ogień wznieciony przez twojego Mołotowa.
 • W scenariuszu Podkładanie Bomby, po uzbrojeniu C4 dobrym pomysłem jest rzucenie Mołotowa w tykającą bombę, by uniemożliwić Antyterrorystom bezpieczne jej rozbrojenie. Nawet najkrótszy czas potrzebny do rozbrojenia C4 (5 sekund) jest wystarczający, by ogień zabił gracza posiadającego pełne zdrowie.

[edytuj] Osiągnięcia

Flame Expert csgo.png Ogniomistrz
Zabij 100 przeciwników przy użyciu koktajli Mołotowa lub granatów zapalających

[edytuj] Ciekawostki

 • Butelka, wbrew logice, nie może się rozbić o ścianę. Jest to spowodowane koniecznością zbalansowania gry.
 • Koktajl Mołotowa lub bomba zapalająca jest improwizowanym granatem zapalającym wyciętym z Counter-Strike i Counter-Strike: Condition Zero.
 • Broń ta pojawiła się również w innych grach ValveLeft 4 Dead i Left 4 Dead 2.
 • Początkowo Mołotow kosztował 850 dolarów, jednak w kolejnych aktualizacjach cenę obniżano, najpierw do 500, a ostatecznie do obecnych 400 dolarów.
 • Podczas stania bezpośrednio na ogniu z koktajl Mołotowa/granatu zapalającego ekran robi się lekko ciemniejszy od dymu.
 • Jeśli gracz podpali Mołotowa i nie decydując się go rzucić wejdzie w dym wytworzony przez granat, to ogień na szmacie zniknie.
 • Mołotow po wybuchu wznieci ogień, nawet jeżeli zostanie rzucony w zbiornik wodny. Podobnie jest z granatem zapalającym.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Counter-Strike

[edytuj] Counter-Strike: Global Offensive

Broń i ekwipunek w grach z serii Counter-Strike
Broń biała KluczMłotekNóż (BagnetBagnet M9KarambitNóż bowieNóż falcjonNóż motylkowyNóż myśliwskiNóż składanyNóż z hakiemNavajaSzponSztyletSztylety CieniaUrsusWidmowy majcherZłoty nóż) • Toporek
Pistolety Glock-18K&M .45 Tactical228 CompactDesert EagleDwie BerettyFive-SeveNP2000USP-SP250CZ75-AutoTec-9Rewolwer R8
Strzelby Leone 12 Gauge SuperXM1014NovaMAG-7Obrzyn
Pistolety maszynowe MAC-10Schmidt Machine PistolK&M Sub-Machine GunUMP-45P90MP9MP7PP-BizonMP5-SD
Karabiny IDF DefenderFAMASAK-47Maverick M4A1 CarbineKrieg 552AUGGalil ARM4A4M4A1-SSG 553
Karabiny snajperskie Schmidt ScoutAWPG3SG1Krieg 550 CommandoSSG 08SCAR-20
Karabiny maszynowe M249NegevM60M2 Browning
Granaty Granat odłamkowyGranat błyskowyGranat dymnyGranat przynętaKoktajl Mołotowa/Granat zapalający
Ekwipunek NoktowizorTarcza taktycznaZestaw do rozbrajaniaKamizelka i hełmC4
Inne Zeus x27M72 LAWPalnikAparatPięści