MP7 (CS)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

MP7 (CS)
MP7 - CSGO.png
Cena $1500
$1700 (wersje konsolowe)
Pochodzenie Niemcy
Używane przez

Właściwości
Magazynek 30
Tryby ognia Automatyczny
Amunicja 9x19mm Parabellum
Szybko-
strzelność
750 strz./min.
Czas przeładowania 3,1 sekundy

Wszechstronny, ale kosztowny niemiecki pistolet maszynowy MP7 to idealny wybór dla walk na krótkim zasięgu.

Opis z ekwipunku

MP7 – pistolet maszynowy debiutujący w Counter-Strike: Global Offensive, zastępujący pistolet maszynowy MP5 z poprzednich gier serii, do którego w pewnych kwestiach jest bardzo podobny.

MP7 jest pistoletem maszynowym dostępnym dla obu drużyn. Charakteryzuje się przyzwoitą siłą ognia jak na broń tej klasy, wystarczającą do zabicia opancerzonego wroga dwoma trafieniami w głowę, przyzwoitą szybkostrzelnością, małym odrzutem i dobrą celnością nawet na większych odległościach. Koszt zakupu tego środka zagłady, wbrew temu co mógłby sugerować oficjalny opis, jest niewielki, choć jest droższy w porównaniu do broni z tej samej kategorii (oprócz P90). Znaczącymi wadami tego pistoletu maszynowego jest jego zaskakująca duża masa krępująca mobilność oraz dość długi czas przeładowania.

Spis treści

[edytuj] Właściwości

Część ciała Podst. tryb ognia
Bez pancerza Z pancerzem
Głowa 115 71
Klatka pier., ramię 28 17
Brzuch 35 22
Noga 21 21
Czerwony kolor oznacza śmiertelny strzał.
Rodzaj statystyki Wartość
Nagroda za zabójstwo $600 (tryb turniejowy)
$300 (tryb uproszczony)
Obrażenia 29
Kontrola odrzutu 22/26 (84%)
Zasięg efektywny 14 m
Penetracja pancerza 62,5%
Siła penetracji 100

MP7 jest ciężką bronią, choć nie najcięższą w grze. Prędkość poruszania się z MP7 w rękach jest równa 220 jednostek, co jest dość słabym wynikiem jak na swoją klasę.

[edytuj] Zalety i wady

Zalety Wady
 • Niski odrzut
 • Bardzo dobre skupienie przy strzelaniu serią
 • W miarę rozsądna cena
 • Najlepsza celność ze wszystkich PM'ów
 • We wprawnych rękach może rywalizować nawet z karabinami
 • Długi czas przeładowania
 • Duża masa

[edytuj] Taktyki

Ostrzeżenie

Ta sekcja zawiera porady dotyczące taktyki i/lub strategii grania. Jeśli nie chcesz ich poznać, nie czytaj tej sekcji!

 • MP7 jako reprezentant pistoletów maszynowych wydaje się skuteczne na krótkim dystansie, choć lepiej sprawdzi się na punktowaniu przeciwnika z większej odległości strzałami w głowę.
 • Na małym dystansie nie szczędź spustu i staraj się celować w głowę lub okolicę klatki piersiowej lub szyi w celu przypieczętowania sobie zabójstwa. Próbuj także kontrować odrzut, przesuwając broń w lekko w dolny bok.
 • Przeładowuj, gdy tylko będziesz miał wolną chwilę – jeśli podczas walki skończy ci się amunicja, na pewno nie zdążysz uciec. Alternatywnie możesz się posiłkować pistoletem, ale to może się już różnie skończyć.
 • Walka z wrogiem na duże odległości ma sens jedynie, gdy cel jest ranny. W innych wypadkach lub co gorsza, gdy cel jest wyposażony w AWP lub samopowtarzalną snajperkę, zrezygnuj, skracając dystans lub ucieknij.

[edytuj] Kontrtaktyki

 • MP7 w swojej kategorii posiada jedną z najniższych szybkostrzelności. Przy wykorzystaniu innych PM'ów o większej szybkostrzelności tj. MP9, MAC-10 czy P90 możesz dać wrogom wyposażonym w MP7 solidną nauczkę.
  • Strzelby w walce z takimi wrogami również zdają egzamin, szczególnie podczas robienia zasadzki.
 • Średni dystans to najoptymalniejsza odległość dla tego PM'u, dlatego najlepiej jest wyćwiczyć trzymanie celownika na wysokości głowy, co w połączeniu z silną bronią typu AK-47 pozwoli zabić takiego adwersarza zanim zdąży zareagować.
 • Bardzo dobrym pomysłem jest trzymanie wroga na bardzo dużą odległość. Co prawda MP7 jest zaskakująco celne na takich dystansach, to w pojedynku z dużo silniejszymi karabinami automatycznymi przegrywa bezdyskusyjnie.

[edytuj] Osiągnięcia

MP7 Expert csgo.png Ekspert MP7
Zabij 250 przeciwników przy użyciu MP7

[edytuj] Ciekawostki

 • W pierwotnych założeniach MP7 miał być bronią ekskluzywną dla Antyterrorystów, a PP-Bizon miał być zarezerwowany dla Terrorystów.
 • MP7 początkowo posiadał przełącznik rodzaju ognia ustawiony na pozycję "Zabezpieczony", ale później naprawiono ten błąd i jest już ustawiony na ogień ciągły.
 • Tak naprawdę MP7 nie jest zasilany nabojem 9mm Parabellum, tylko specjalnie do niego stworzonym 4.6x30mm. Prawdopodobnie Valve nie chciało implementacji dodatkowego rodzaju amunicji specjalnie dla jednej broni i z rozpędu przypisało tej broni nabój 9mm.
 • Magazynek MP7 jest oparty na łukowym magazynku mieszczącym 40 naboi, jednak w grze mieści ich tylko 30.
 • MP7 w prawdziwym życiu jest klasyfikowany jako PDW (ang. Personal Defense Weapon, Broń Ochrony Osobistej), gdyż używa specjalnej amunicji gwarantującej lepszy zasięg, dużą prędkość wylotową, celność oraz lepszą penetrację pancerza, choć jego pewne cechy tj. wymiary i masa są podobne do pistoletów maszynowych.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Skórki

* - dostępny również z licznikiem StatTrak™.

Broń i ekwipunek w grach z serii Counter-Strike