StatTrak™

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

StatTrak™ – składowa broni i przedmiotów występująca w Counter-Strike: Global Offensive, dodana w aktualizacji Arms Deal.

[edytuj] Opis ogólny

StatTrak™ to rozwiązanie zliczające pewne dokonane czynności. W przypadku broni nalicza zabójstwa, a w przypadku zestawów muzycznych ilość odtworzeń tzw. hymnu MVP.

Choć StatTrak™ występuje tylko dla określonych skórek broni palnej, to w przypadku noży jest możliwe pozyskanie domyślnej skórki dla noży ze StatTrak™ (wyłączając domyślny nóż).

StatTrak™ w broni palnej występuje w formie malutkiego cyfrowego wyświetlacza, który wyświetla ilość zabójstw dokonanych przez właściciela, natomiast w nożach są to po prostu cyfry arabskie wyryte na ostrzu. Technologia ta nie uwzględnia zabójstw dokonywanych na botach, niezależnie od ich poziomu umiejętności.

Gdy broń palna z takim wyświetlaczem dostanie się w ręce osób trzecich, wyświetlacz będzie wyświetlał sekwencję składającą się z ilości obecnych zabójstw i napisów ERROR oraz UNKNWN USER.

Po aktualizacji z 31 marca 2015 roku można wykorzystywać broń z licznikiem StatTrak™ w kontraktach wymiany, jednak nie można mieszać ich ze skórkami standardowymi - każda inna broń też musi mieć ten licznik. Dodatkowo istnieją również zestawy umożliwiające przeniesienie stanu licznika z jednej skórki do drugiej, jeżeli obie są do tej samej broni.

Jeżeli licznik jest wyzerowany i nie zarejestrował żadnego zabójstwa, to po podejrzeniu skórki z takim licznikiem w menu ekwipunku licznik będzie wyświetlał sekwencję wszystkich liczb we wszystkich polach w pętli, zaczynając od 0 do 9.

[edytuj] Ciekawostki

  • Choć zabójstwa botów nie są zliczane przez licznik, to czasami można zobaczyć pod koniec rundy następującą wiadomość - x dodaje y zabójstw(a) do swojej broni z systemem StatTrak™ w tej rundzie, gdzie x to nick gracza, a y to ilość zabójstw.
  • Na jednym ze screenshotów promocyjnych można zobaczyć standardowe USP-S z licznikiem StatTrak™, co jest niemożliwe do uzyskania w grze, gdyż broń palna w wersji standardowej (bez skórki) nie może mieć takiej technologii.