Backalley

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Backalley
Backalley - CSGO.jpg
Typ Odbicie Zakładników
Autor (CS)

Autor (CS:GO) H. Grunt

Backalley (cs_backalley) – oficjalna mapa typu Odbicie Zakładników, występująca w grze Counter-Strike a także w Counter-Strike: Global Offensive za sprawą Operacji Vanguard. To jedna z mniej popularnych map tego typu.

Scenerią mapy jest niewielkie blokowisko oraz alejki łączące poszczególne budynki. Mapa posiada wiele ciasnych pomieszczeń i generalnie większość walk odbywa się tutaj na krótkim dystansie.

Z powodu niezbyt przejrzystego ułożenia ścieżek oraz złego zaprojektowania, mapa nie zyskała zbyt wielu fanów.

Spis treści

[edytuj] Oficjalny Opis

[edytuj] Counter-Strike

Antyterroryści: Przedostań się do twierdzy Terrorystów i eskortuj zakładników do bezpiecznej strefy. Zabij wszystkich terrorystów, bez ranienia zakładników.

Terroryści: Zabij antyterrorystów, zanim oni uratują zakładników.

Inne Spostrzeżenia: Na mapie znajduje się czterech zakładników.

[edytuj] Rozwój Mapy

[edytuj] Counter-Strike

Mapa została zaprojektowana i stworzona, podczas trwania BETY 5.0, przez Jamie'go "TYR" Mactaggart'a pracującego dla Barking Dog Studios. Była ulepszona tylko raz, podczas BETY 6.5.

[edytuj] Counter-Strike: Global Offensive

Mapa została stworzona na nowo przez H. Granta i oficjalnie trafiła do gry za pomocą Operacji Vanguard. Twórca zmienił ułożenie korytarzy, dzięki czemu układ mapy jest teraz bardziej przejrzysty. Przede wszystkim usunięto tunel i klatki schodowe łączące oba miejsca przetrzymywania zakładników. Obecnie z respawnu Terrorystów jest tylko jedno wyjście.

W tej wersji mapy dwóch zakładników pojawia się na miejscach od 0 do 6. Trzy miejsca (oznaczone w konsoli numerami 4, 3 i 0) znajdują się bliżej respawnu antyterrorystów, na jednym z dawnych miejsc. Czterech kolejnych zakładników (oznaczonych numerami 1, 2, 5 i 6) może być rozrzuconych po korytarzu w budynku po drugiej stronie ulicy. Gra automatycznie wybiera po jednej lokalizacji z obu budynków.

[edytuj] Ciekawostki

Wspomniany billboard
  • Na mapie dosyć często słychać szczekanie psów i miauczenie kotów.
  • W Counter-Strike na jednym z billboardów znajduje się logo Barking Dog Studios, co jest oczywistym nawiązaniem do twórców tej mapy.
  • W Counter-Strike mapa posiada dwie strefy ewakuacji które znajdują się w pewnej odległości od respawnu Antyterrorystów. Natomiast aby uratować zakładników w Global Offensive trzeba ich zaprowadzić aż do samego respawnu tejże frakcji.

[edytuj] Grafiki

[edytuj] Respawn Terrorystów

[edytuj] Respawn Antyterrorystów

[edytuj] Lokalizacja Zakładników

[edytuj] Strefa Ewakuacji[1]

[edytuj] Przypisy

  1. Dotyczy tylko wersji z Counter-Strike.
Mapy występujące w serii Counter-Strike