Podkładanie Bomby

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Podkładanie Bomby (ang. Bomb defusal) – tryb gry występujący w serii Counter-Strike. Zadebiutował w wersji oznaczonej jako „BETA 4”. Jest prawdopodobnie najpopularniejszym trybem w serii. Mapy przeznaczone do gry w tym trybie posiadają przedrostek de_.

[edytuj] Zasady

Głównym zadaniem Antyterrorystów jest niedopuszczenie do podłożenia C4 przez Terrorystów. Jeśli to się nie uda, Antyterroryści będą musieli rozbroić bombę, zanim ona wybuchnie. Terroryści muszą uzbroić bombę na tzw. bombsite'cie (dwa na każdej oficjalnej mapie) i zapobiec jej rozbrojeniu. Bombsite'y są zwykle zlokalizowane w pobliżu respawnu Antyterrorystów. Drugim zadaniem, które również gwarantuje zwycięstwo drużyny jest eliminacja wszystkich członków drużyny przeciwnej. Ale jeżeli wszyscy Terroryści zginą, a bomba tyka, runda nie zakończy się aż do jej wybuchu lub rozbrojenia. Koniec czasu rundy automatycznie oznacza wygraną Antyterrorystów.

Bomba może być podłożona tylko i wyłącznie na bombsicie. Antyterroryści mogą (ale nie muszą) kupić zestaw do rozbrajania, który skraca czas potrzebny do rozbrojenia bomby.

Podkładanie bomby jest zdecydowanie najbardziej popularnym i zbalansowanym trybem gry. Z tych powodów to on jest rozgrywany na turniejach i sparingach.

[edytuj] Ciekawostki

  • W wersji Counter-Strike'a na konsolę Xbox, tryb Podkładanie Bomby nosi nazwę Demolki (ang. Demolition).
  • W plikach dźwiękowych Counter-Strike'a znajdują się odniesienia do trzeciego bombsite'a tzw. "C", jednak żadna oficjalna mapa nie zawiera więcej niż dwa bombsite'y. W dodatku boty w Counter-Strike: Condition Zero i Counter-Strike: Source zawierają nieużywane kwestie dotyczące trzeciego bombsite'u.

[edytuj] Galeria

Mapy występujące w serii Counter-Strike
Odbicie Zakładników 747AgencyAssaultBackalleyCompoundDownedDowntownEstateHavanaInsertionItalyMiamiMilitiaMotelMuseumOfficeRushSiegeThunderWorkout
Podkładanie Bomby AirstripAliAztecBazaarBlack GoldCacheCastleChinatownCobblestoneCheateauCorruptionDustDust IIFascadeFastlineFavelaGwaliorInfernoLibraryLogMarquisMirageMistNukeOvergrownOverpassPiranesiPortProdigyRailsResortRuinsSeasideSeasonSiennaStadiumStormSurvivorTidesTornTrainTruthVertigoVostokZoo
Wyścig zbrojeń BaggageLakeMonasterySafehouseShootsSt. Marc
Demolka BankLakeSafehouseShortdustShorttrainSt. MarcSugarcane
Zabójstwo OilRig
Strefa zagrożenia Blacksite