Odbicie Zakładników

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Odbicie Zakładników (ang. Hostage rescue; cs_) - tryb gry występujący w serii Counter-Strike. Jest pierwszym trybem rozgrywki wprowadzonym do tej gry.

[edytuj] Zasady

Głównym zadaniem Antyterrorystów jest odbicie Zakładników, a Terroryści muszą temu zapobiec. Zakładnicy są zwykle przetrzymywani w pobliżu respawnu Terrorystów. Aby uwolnić Zakładników, Antyterrorysta musi wejść z nimi w interakcję, a następnie zaprowadzić ich do punktu ewakuacji, zazwyczaj mieszczącego się w pobliżu respawnu Antyterrorystów. Drugim zadaniem, które również gwarantuje zwycięstwo drużyny jest eliminacja wszystkich członków drużyny przeciwnej. Koniec czasu rundy automatycznie oznacza wygraną Terrorystów.

Jeżeli wszyscy żyjący Zakładnicy zostaną ewakuowani do punktu ewakuacji, rundę wygrają Antyterroryści, przy czym każdy z nich dostanie bonusowe pieniądze. Jeżeli gracz postrzeli Zakładnika lub go zabije, straci swoje pieniądze(-150$ za postrzał, -1500$ za zabójstwo). W skrajnych przypadkach może się to skończyć wyrzuceniem lub nawet banem na serwerze.

Jeśli Antyterrorysta rozpocznie interakcję z Zakładnikiem, dostanie małą premię pieniężną(150$). Jeżeli pomyślnie odeskortuje wszystkich Zakładników do punktu ewakuacji, dostanie dość duży zastrzyk gotówki(1000$).

W Counter-Strike: Condition Zero może się zdarzyć taka sytuacja, że zakładnicy sami uciekną do punktu ewakuacji. Wtedy gra wyświetli komunikat "Hostages have escaped" (ang. Zakładnicy uciekli).

W Counter-Strike: Global Offensive po aktualizacji z 21 marca 2013 roku zmieniono zasady gry. Od teraz występują tylko dwaj zakładnicy zamiast czterech. Antyterroryści muszą podnieść Zakładnika i zanieść go do punktu ewakuacji. Żeby wygrać, wystarczy uratować tylko jednego zakładnika. Antyterrorysta niosący zakładnika porusza się nieco wolniej, ale za to do licznika czasu rundy zostaje dodana minuta.

[edytuj] Lista oficjalnych map

[edytuj] Galeria