Train

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Train
Train - CSGO.jpg
Typ Podkładanie Bomby
Autor (CS) Christopher "Cancerboy" Mair
Autor (CSS) Valve Corporation
Autor (CS:GO)

Train(de_train) to oficjalna mapa typu Podkładanie Bomby w grach Counter-Strike i Counter-Strike: Source. Mapa ta jest dostępna również w Counter-Strike: Condition Zero lecz bez żadnych zmian w stosunku do Counter-Strike. Dodatkowo pojawiła się w w Counter-Strike: Global Offensive dwukrotnie. Najpierw mapa przypominała wersję z Counter-Strike: Source, a potem dostała uaktualnienie które znacząco zmieniło wygląd mapy. Sceneria mapy to zajezdnia kolejowa.

Spis treści

[edytuj] Oficjalny opis

Antyterroryści: Nie pozwól terrorystom podłożyć bombę niedaleko nuklearnego ładunku położonego na wagonie pociągu. Bombę można podłożyć w dwóch miejscach. Jeśli konieczne rozbrój każdą bombę zagrażającą celu.

Terroryści: Terrorysta niosący C4 ma podłożyć bombę i zniszczyć jeden z celów.

Inne Spostrzeżenia: Są 2 miejsca w których można podłożyć bomby.

[edytuj] Rozwój

[edytuj] Counter-Strike

Mapa używa tekstur z Half-Life'a a scenerią mapy była industrialna zajezdnia kolejowa. Czasem można było na niej usłyszeć dźwięki silnika takie same jak na mapie cs_747.

[edytuj] Counter-Strike: Source

W tej wersji otoczenie mapy stało się bardziej jasne i żywe. Biura niedaleko respawn'u Terrorystów zostały zamienione na stołówkę i prysznice. Przy niektórych rurach pojawiają się dźwięki uciekającej pary a dźwięk samolotu zastąpiono syrenami pociągu.

[edytuj] Counter-Strike: Global Offensive

Początkowo wersja w tej grze była tylko lekko ulepszoną wersją z Counter-Strike: Source. Jedyną znacząco zmianą było przeniesienie Bombsite'u A w bardziej odsłonięte miejsce na środku mapy.

10 Grudnia 2014 nowa wersja mapy została umieszczona w grze, znacząco odmieniając otoczenie mapy. Ta wersja wzorowała się na sowieckiej architekturze, o czym świadczy wiele odniesień do radzieckich symboli narodowych. Bombsite A zawiera dwa zbiorniki z odpadami nuklearnymi, natomiast drugi Bombsite zawiera dwa, zapakowane w pudła, pociągowe silniki Diesla.

Oficjalnymi frakcjami są US Navy Seals oraz Balkan.

[edytuj] Osiągnięcia

[edytuj] Counter-Strike: Source

Obrazek Nazwa obecna Opis
Trainmapveteran.jpg Train Map Veteran Wygraj 100 rund na mapie de_train

[edytuj] Counter-Strike: Global Offensive

Obrazek Nazwa Opis
Train Map Veteran csgo.png Weteran mapy Train Wygraj 100 rund na mapie Train

[edytuj] Ciekawostki

  • W Counter-Strike jeżeli ktoś znajduje się pod wagonami, usłyszeć można szczekanie psa, jeżeli natomiast na wagonach albo na dachu - można usłyszeć przelatujący samolot.
  • W aktualnej wersji w Counter-Strike: Global Offensive, na respawnie Terrorystów można znaleźć mozaikę przedstawiającą Włodzimierza Lenina.
  • W Counter-Strike: Source zajezdnia należy do "Southwestern Disposal Inc".
  • W aktualnej wersji w Counter-Strike: Global Offensive, na Bombsite A można znaleźć Licznik Geigera, a gdy gracz na nim stanie usłyszy on charakterystyczne tykanie.
  • W aktualnej wersji w Counter-Strike: Global Offensive, na jednym ze znaków można znaleźć napis w cyrylicy "ЛЕСОГРАД-1 ВОКЗАЛ" co można przetłumaczyć jako "Lesograd - Stacja 1".
  • W aktualnej wersji w Counter-Strike: Global Offensive, niedaleko respawn'u Terrorystów można znaleźć znak zakazujący deptania ptaków co odnosi się do pewnego bugu, zwanego bird boost, który umożliwiał wskoczenie na stado ptaków i wylecenie na ich grzbiecie poza mapę.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Respawn Terrorystów

[edytuj] Respawn Antyterrorystów

[edytuj] Bombsite A

[edytuj] Bombsite B

[edytuj] Zobacz także

Mapy występujące w serii Counter-Strike