Nuke

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Nuke
De nukecss.jpg
Typ Podkładanie Bomby
Autor (CS)

Autor (CSS) Valve Corporation
Autor (CS:GO) Valve Corporation

Nuke(de_nuke) to oficjalna mapa typu Podkładanie Bomby w grach Counter-Strike i Counter-Strike: Source. Dodatkowo pojawi się w uaktualnionej postaci w Counter-Strike: Global Offensive.

Spis treści

[edytuj] Oficjalny opis

[edytuj] Counter-Strike

Antyterroryści: Nie pozwól terrorystom podłożyć bombę niedaleko bomby jądrowej. Bombę można podłożyć w dwóch miejscach. Jeśli konieczne rozbrój każdą bombę zagrażającą celu.

Terroryści: Terrorysta niosący C4 ma podłożyć bombę i zniszczyć cel.

Inne Spostrzeżenia: Są 2 miejsca w których można podłożyć bomby.

[edytuj] Counter-Strike: Source

Antyterroryści: W Elektrowni Atomowej MAC pewien strażnik włączył cichy alarm. Wejdziemy do elektrowni tylnym wejściem i zabezpieczymy teren.

Terroryści: Nasze źródła donoszą, że w elektrowni znajdują się zużyte pręty paliwowe. Ochrona jest niska bo elektrownia jest zamknięta z powodu wywózki tych właśnie prętów. Podłóżcie C4 w pomieszczeniu z prętami lub w hali nad tym pomieszczeniem. Wybuch powinien uszkodzić chłodzenie co doprowadzi do stopienia reaktora.

Inne Spostrzeżenia: Są 2 miejsca w których można podłożyć bomby.

[edytuj] Taktyka

  • Jako Antyterrorysta pamiętaj o wyjściach pod sufit bombsitu "górnego" oraz kanałach wentylacyjnych bombsitu "dolnego". Pamiętaj również iż większość Terrorystów spodziewa się, że tam będziesz, więc staraj się przebywać w niestandardowych miejscach.
  • Nie wiedzieć czemu wiele Terrorystów kampi na dachu koło swojego respawnu. Są oni łatwym celem.
  • Grając jako Terrorysta idąc na zewnątrz budynku uważaj na snajperów. Staraj się szybko przebiec do hali ewentualnie chowaj się za kontenerami.
  • Idąc na "pochylnię" czyli drogę na "dolny" Bombsite pamiętaj że Antyterroryści mają dużo lepszy widok na korytarz (o ile nim idziesz) niż ty. Postaraj się mieć za sobą jakiegoś snajpera który będzie cie osłaniał.

[edytuj] Ewolucja mapy

Początkowo mapa ta tak jak większość map w Counter-Strike była "pusta", nie zawierała żadnych skrzynek itp. Z upływem czasu zmieniono to jak i również zmieniono scenerię. W Counter-Strike sceneria była pustynna, natomiast w Counter-Strike: Source oraz Counter-Strike: Global Offensive otoczenie zostaje zmienione na klasyczną trawę i beton. Mapa nie została powiększona o kolejne przejścia i pomieszczenia.

[edytuj] Osiągnięcia

Obrazek Nazwa obecna Opis
Nukemapveteran.jpg Nuke Map Veteran Wygraj 100 rund na mapie de_nuke

[edytuj] Ciekawostki

  • Samochody przejeżdżające niedaleko respawnu CT w Counter-Strike: Source mają rejestracje DE_NUKE.
  • W budce bezpieczeństwa niedaleko koło respawnu TT jest zamordowany trup.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Respawn Terrorystów

[edytuj] Respawn Antyterrorystów

[edytuj] Bombsite A

[edytuj] Bombsite B

[edytuj] Zobacz także