Strefa zagrożenia

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Przedstawiamy Strefę zagrożenia — szybki tryb Battle Royale stworzony na podwalinach taktycznej rozgrywki CS:GO, w której gracze korzystają ze swojego sprytu, umiejętności i zasobów, by walczyć do upadłego.

Oficjalny opis

Strefa zagrozenia oficjalny.png

Strefa zagrożenia (ang. Danger zone) – tryb gry Battle Royale dodany do Counter-Strike: Global Offensive w aktualizacji z 6 grudnia 2018 roku. Mapy przeznaczone do gry w tym trybie posiadają przedrostek dz_.

Tryb ten można rozgrywać w pojedynkę lub w drużynach po dwie osoby. Maksymalny limit graczy to 16 osób w przypadku podejynczych graczy lub 18 w przypadków drużyn.

[edytuj] Zasady

Gracze wybierają obszar mapy, na którym chcieliby rozpocząć rozgrywkę. Po wyborze następuje desant ze śmigłowca w wybrane przez siebie miejsce. Każdy z grających rozpoczyna rozgrywkę, mając do dyspozycji jedynie tablet oraz jedną sztukę zastrzyku przywracającego zdrowie. Celem tego trybu jest jak nadłuższe utrzymanie się przy życiu - wygrywa ta osoba lub drużyna, która jako jedyna zostanie przy życiu. W tym trybie nie ma możliwości odradzania się po śmierci.

Dla ułatwienia rozgrywki po mapie są porozrzucane w różnych zakamarkach skrzynie z zaopatrzeniem, które można rozbić przy użyciu rąk (z wyjątkiem skrzyń zawierających broń główną) lub innej broni. Oprócz skrzyń pojawia się również pancerz oraz gotówka. Każdy podniesiony plik z pieniędzmi podwyższa stan konta o 50$, choć przy dłuższym przebywaniu w danej strefie może podwyższyć stan konta aż o 100$. Możliwe jest także otrzymanie bonusu w postaci 700$ za przetrwanie kilku nalotów rakietowych. Pieniądze wypadają też od każdego zabitego gracza; wartość takiej waluty zależy od tego, jak długo przebiega rozgrywka.

Każdy grający ma do dyspozycji tablet, który umożliwa monitorowanie obszarów mapy podzielonych na heksagony. Podświetlony sześciokąt świadczy o obecności zarówno samego gracza jak i wroga. Urządzenie umożliwia także zakup sprzętu, który po transakcji zostanie dostarczony dronem do klienta. Oprócz wrogich graczy od czasu do czasu następują naloty rakietowe, a tytułowa Strefa zagrożenia zaczyna pochłaniać co raz to większe obszary mapy, zmuszając grających do walki na co raz to ciaśniejszym obszarze.

[edytuj] Mapy

Obecnie jest dostępna tylko jedna mapa w tym trybie - Sirocco. Pierwszą mapą dostępną w tym trybie był Blacksite, jednak po aktualizacji z 1 maja 2019 jest niedostępna. W plikach gry występują odniesienia do innej mapy - XL Dust, która z niewiadomych przyczyn nie została zaimplementowana do gry.

Mapy występujące w serii Counter-Strike
Odbicie Zakładników 747AgencyAssaultBackalleyCompoundDownedDowntownEstateHavanaInsertionItalyMiamiMilitiaMotelMuseumOfficeRushSiegeThunderWorkout
Podkładanie Bomby AirstripAliAztecBazaarBlack GoldCacheCastleChinatownCobblestoneCheateauCorruptionDustDust IIFascadeFastlineFavelaGwaliorInfernoLibraryLogMarquisMirageMistNukeOvergrownOverpassPiranesiPortProdigyRailsResortRuinsSeasideSeasonSiennaStadiumStormSurvivorTidesTornTrainTruthVertigoVostokZoo
Wyścig zbrojeń BaggageLakeMonasterySafehouseShootsSt. Marc
Demolka BankLakeSafehouseShortdustShorttrainSt. MarcSugarcane
Zabójstwo OilRig
Strefa zagrożenia Blacksite