Dust

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Dust
Dedustinfobox.jpg
Typ Podkładanie Bomby
Autor (CS)

  • David "DaveJ" Johnston
  • MacMan
Autor (CZ) Ritual Entertainment
Autor (CSS) Valve Corporation
Autor (CS:GO) Valve Corporation

Dust (de_dust) to oficjalna mapa typu Podkładanie Bomby i pierwsza mapa z serii Dust. Pojawia się w każdej części gry Counter-Strike.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Akcja jest osadzona w mieście znajdującym się na Bliskim Wschodzie. Na mapie znajdują się dwa Bombsite'y - jeden koło respawnu Antyterrorystów, a drugi na otwartej przestrzeni w pobliżu.

[edytuj] Oficjalny opis

Antyterroryści: Ochroń skrzynie z bronią biologiczną przed Terrorystami. Jeżeli przeciwnicy podłożą bombę twoim zadaniem jest ją rozbroić.

Terroryści:Terrorysta niosący C4 musi donieść i podłożyć ładunek obok jednej z dwóch skrzyń zawierających niebezpieczne chemikalia.

Inne Spostrzeżenia: Są dwa miejsca w których może zostać podłożona bomba.

[edytuj] Rozwój

[edytuj] Counter-Strike 1.0

Dave Johnston znalazł wczesne zdjęcia pewnej mapy z Team Fortress 2: Brotherhood of Arm's i chciał ją odtworzyć. Jess Cliffe namówił go do skontaktowania się z MacMan'em, który odtworzyłby tekstury na bazie owych zdjęć. Początkowo mapę nazwano cs_destiny, odtworzono wiele elementów zawartych na fotografiach, a także dodano kilka nowych miejsc, poddawanych jednak dosyć częstym edycjom. W późniejszym czasie dodano tzw. bombsite'y a mapę przerobiono. Podczas testów nazwę mapy zmieniono na de_dust.

[edytuj] Counter-Strike 1.6

Mapa została edytowana przez Valve. Niektóre graffiti i niektóre drobne przedmioty zostały usunięte. Dodatkowo nadano słońcu bardziej realistyczny, ciemniejszy odcień.

[edytuj] Counter-Strike: Condition Zero

Ritual Entertainment przerobiło mapę i nazwało ją de_dust_cz. Tekstury zostały zmienione, na te znane z misji Recoil z gry Counter-Strike: Condition Zero Deleted Scenes. W tej werscji słońce świeci białym odcieniem (zamiast zółtawym). Dodatkowo na mapie pojawia się kilka drobnych przedmiotów na przykład sklepiki, beczki itd.

[edytuj] Counter-Strike: Source

Valve przeniosło mapę na silnik Source, opierając się głównie na concept art'ach wykonanych przez Kirsten Perry i Ido Magala dotyczących architektury użytej w mapie. Znowu zmieniono jasność i oświetlenie mapy, powracając do odcieni żółtobeżowych. Dodatkowo dodano nowy element wystroju - palmy.

[edytuj] Counter-Strike: Global Offensive

W tej wersji największą zmianą uczynioną przez Valve jest przeniesienie Bombsite'a B z respawnu antyterrorystów, na miejsce położone bliżej środka mapy(które znajduje się w pobliżu dawnej lokalizacji Bombsite'a).

Dodano także deski umożliwiające przejście nad zejściem do tunelu. Poza tym dodano nową ścieżkę dzięki której gracze w tunelu mogą przejść na wyższy poziom, do świątyni.

Mapa w tej wersji jest bardziej szczegółowa, zmieniła się architektura otoczenia. Przedstawia centrum jakiegoś arabskiego miasteczka, do którego wszystkie drogi wjazdowe są zablokowane. Następną rzeczą, która uległa zmianą jest kolorystyka. Mapa nie jest już "żółta". Bardziej przypomina mapy z gry Battlefield 3 niż swoje poprzedniczki.

[edytuj] Osiągnięcia

[edytuj] Counter-Strike: Source

Obrazek Nazwa obecna Opis
Dustmapveteran.jpg Dust Map Veteran Wygraj 100 rund na mapie de_dust

[edytuj] Counter-Strike: Global Offensive

Obrazek Nazwa Opis
Dust Map Veteran csgo.png Weteran mapy Dust Wygraj 100 rund na mapie Dust

[edytuj] Ciekawostki

  • W CS:GO model i dźwięki helikoptera pojawiającego się na początku rundy przy respawnie Antyerrorystów, pochodzą z gry Left 4 Dead 2, z kampanii W centrum zarazy.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Respawn Terrorystów

[edytuj] Respawn Antyterrorystów

[edytuj] Bombsite A

[edytuj] Bombsite B

[edytuj] Zobacz także

Mapy występujące w serii Counter-Strike