Jockey

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Jockey
Jockey1.png
Punkty życia 325
Zdolności odciąganie Ocalałych od grupy, uniemożliwianie obrony
Ataki duszenie i ujeżdżanie ofiary

"Is this thing humping me?!"

Ellis

"It ain't right for a man to be ridden like that."

Coach

Jockey to kolejny ze specjalnych zarażonych w uniwersum Left 4 Dead. Pojawia się w Left 4 Dead 2 wraz z Chargerem i Spitterem.

Spis treści

[edytuj] Wygląd

Pierwszą cechą, rzucającą się w oczy jest niski wzrost Jockeya, a wrażenie to potęguje tylko sposób jego poruszania się - postać jest garbata, lecz przemieszcza się bardzo szybko. Ma charakterystyczne, długie ramiona, które odznaczają się nieproporcjonalnie wielkimi dłońmi. Twarz jest wykrzywiona w sposób, który może przypominać uśmiech, natomiast brak skóry wokół ust i typowe resztki łysiejących włosów przynoszą skojarzenie z klaunem. Dłonie i stopy Jockeya są zakrwawione - możliwe, że część krwi ze stóp należy do niego samego, postać porusza się bardzo szybko i świetnie skacze pomimo braku obuwia. Zainfekowany nosi na sobie jedynie resztki podkoszulka i krótkie, zielone spodenki.

[edytuj] Zachowanie

Jockey wydaje charakterystyczne odgłosy, lecz najczęściej stara się swoją ofiarę zajść po kryjomu - naskakuje jej wtedy na plecy i zaczyna ją dusić, odciągając przy tym z dala od reszty. Ofiara jednak może w pewnym stopniu się kontrolować - zaatakowany może sam wybierać kierunek w którym jest odciągany i w ten sposób wrócić do towarzyszy. W chwili ataku, gdy Jockey znajdzie się na plecach Ocalałego, zaczyna wyć w sposób który kojarzy się z opętańczym śmiechem. Nie może jednak zeskoczyć z ofiary, dopóki ta nie zginie, lub sam nie zostanie zabity.

[edytuj] Strategie

Ten zainfekowany doskonale sprawdza się do pojedynczego eliminowania Ocalałych - odciągając ofiarę, może ją zaciągnąć z dala od reszty drużyny, gdzie wykończy ją sam, lub zrobi to z pomocą innych, zwykłych zombie. Bardzo często ktoś z Ocalałych stara się pomóc zaatakowanemu towarzyszowi, biegnąc w jego kierunku i szukając go, co także jest bardzo pozytywnym zjawiskiem dla zainfekowanych - Ocaleni zostają rozbici i odosobnieni, co stwarza zwykłym zainfekowanym doskonałą okazję do ataku. Jockeya bardzo trudno dostrzec - najczęściej porusza się na tyłach hordy lub działa samotnie, a jego rozmiary i szybkość sprawiają, że może bez większych problemów zajść swoją ofiarę od tyłu i wystawić ją na niebezpieczeństwo.

[edytuj] Galeria