Niezwykli Zarażeni

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Niezwykli Zarażeni (ang. Uncommon Infected) – zarażeni mający specjalne zdolności, występujący w określonej kampanii i na określonych mapach. Mają za zadanie urozmaicić rozgrywkę i nadać każdej kampanii unikalnego charakteru (np. klaun w wesołym miasteczku, pracownik CEDA przy punktach ewakuacyjnych).

Spis treści

[edytuj] Znane rodzaje

[edytuj] Klaun

Clown występuje w kampanii Karnawał śmierci. Swoim śmiechem i piszczącymi butami zwołuje do siebie inne zombie, tworząc maszerującą na ocalonych małą armie. Podpalenie klauna w momencie gdy idzie za nim co najmniej 10 zarażonych odblokowuje osiągnięcie Flisak na ogniu. Po odepchnięciu nos klauna piszczy, z czym wiąże się inne osiągnięcie – po „zagraniu na nosie” 10 klaunom przyznawane jest osiągnięcie osiągnięcie Clownd.

[edytuj] Pracownik CEDA

zarażony pracownik CEDA

Występują w kampanii Centrum zarazy, są odporni na ogień, czasami wypada z nich słoik z żółcią Boomera. Za odebranie im 10 słoików żółci odblokowane zostaje osiągnięcie Trupia Hiena.

[edytuj] Inżynier

zarażony Inżynier z fabryki cukru

Występuje w fabryce cukru w kampanii Krwawa ulewa. Ma nauszniki chroniące przed głośnymi dźwiękami sprzętu budowlanego które teraz neutralizują działanie bomby rurowej, jednak wciąż pozostaje wrażliwy na śmierdzący zapach żółci boomera.

[edytuj] Jimmy Gibbs Jr.

zarażony Jimmy Gibbs Jr.

Legendarny kierowca występuje w finale kampanii Centrum zarazy. Ma 1000 puntów życia i może uderzeniem zamazać ekran smarem. Jest bardzo rzadki, szansa na jego spotkanie wynosi tylko 5%.

[edytuj] Upadły Ocalony

Ocalony który przetrwał pierwszy kontakt z wirusem lecz został zainfekowany przez inne zombie. Występuje w kampanii The Passing. Mają przy sobie apteczki, mołotowy i tabletki przeciwbólowe. Byli to ludzie, którzy chcieli się uratować, jednak nie mieli tyle szczęścia, co bohaterowie gry.

[edytuj] Błotni Ludzie

Ludzie zamieszkujący osady na bagnach w kampanii Bagienna gorączka od rozdziału Slumsy. Ukrywa się w wodzie i atakuje z zaskoczenia. Porusza się na czworaka, jednak wciąż jest dość szybki. Ma tylko krótkie spodenki, jest łysy i cały w błocie, ciosem może oblać ocalonych błotem ograniczając pole widzenia. Za zabicie 10 błotnych ludzi zanim wyjdą z wody otrzymuje się osiągnięcie Topiciel.

[edytuj] Ochrona Riot

Zainfekowany ochroniarz CEDA

Ochroniarze najęci przez CEDA do ochrony cywilów. Występują przez całą kampanię Parafia. Mają grube kamizelki kuloodporne i tarczę policyjną, które chronią ich przed kulami. Jedyną skuteczną metodą na nich jest strzelenie w nieopancerzony tył głowy i tułowia. Gdy giną, zostawiają po sobie pałkę policyjną.