Tank

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Tank
Tank 2.png
Punkty życia 3000 (Łatwy)

4000 (Normalny)
8000 (Zaawansowany)
8000 (Ekspert)
6000 (Versus)

Zdolności nadludzka siła i wytrzymałość
Ataki uderzanie z dużą siłą, zgniatanie, rzucanie betonowymi płytami i ciężkimi obiektami

Why can't that thing be on our side?
(Czemu to coś nie może być po naszej stronie?)


Tank - największy i najsilniejszy specjalny Zarażony występujący w Left 4 Dead i Left 4 Dead 2. Infekcja spowodowała u niego gigantyczny przyrost mięśni i kości, dając mu nadludzką siłę i wytrzymałość. Z tego powodu jest w stanie zadać i przyjąć więcej obrażeń niż jakikolwiek inny Zarażony.

Tank powstał w celu siania paniki u nieprzygotowanych Ocalonych i rozrzucania ich za pomocą pięści. Drużyna musi współpracować aby go pokonać, bo w innym wypadku może on przed padnięciem zabić wszystkich Ocalonych, samodzielnie, lub z pomocą innych Zarażonych.

[edytuj] Wygląd

Tank w Left 4 Dead 1

Tank zdaje się być najmocniej zmutowanym ze wszystkich specjalnych Zarażonych. Najbardziej widoczną i oczywistą zmianą jest gigantyczny przyrost tkanki mięśniowej. Poza tym można zakładać wzmocnienie szkieletu, który w innym wypadku załamałby się. Pomimo ogromnej masy, Tank jest niezwykle szybki i zwinny - jest w stanie dogonić nawet zdrowego Ocalonego. Największy rozrost mięśni dokonał się w górnej części ciała i ramionach. Od pasa w dół jest prawie niewidoczny. Choć nogi są w stanie utrzymać ciało podczas rzucania betonową płytą, to na dłuższą metę Tank musi pomagać sobie górnymi kończynami, poruszając się jak goryl, co powoduje obrzęk nadgarstków.

Ciało Tanka pokryte jest licznymi bliznami i innymi śladami stoczonych walk, z których najbardziej widoczna jest rana po lewej stronie klatki piersiowej. Początkowo może się wydawać, że Tank nie ma dolnej szczęki, ale po głębszych oględzinach okazuje się, że jest ukryta pod grubą warstwą mięśni.

Dodatkowo u Tanka doszło albo do uszkodzenia mózgu, lub nadaktywności narządów produkujących niekóre hormony, gdyż jest on w stanie ciągłego, niepohamowanego gniewu, silniejszego nawet niż u innych Zarażonych, który sprawia, że chce zabić każdego w zasięgu wzroku. Po tym, jak obierze sobie jakiś cel, powstrzymać go może tylko śmierć. Można go jedynie spowolnić za pomocą ognia (ale tylko w Left 4 Dead 2, w L4D1 ogień przyspiesza Tanka i czyni go odpornym na obrażenia, zginie automatycznie po 60 sekundach od podpalenia mołotowem).

Tank z Left 4 Dead 2, w przeciwieństwie do swojego odpowiednika z Left 4 Dead, nosi na sobie ślady ciągłego przebywania na słońcu, takie jak wyraźne zaczerwienienie i różne inne problemy skórne, jest też zupełnie łysy. Otwarte rany odpowiadające tym z pierwszej części są nieco większe i zdają się być zakażone. Należy też zauważyć, że żuchwa, która była jeszcze trochę widoczna w pierwszej części gry, została zupełnie pochłonięta przez tkankę mięśniową, a dłonie stały się mniejsze i mniej opuchnięte. W Left 4 Dead 2 modyfikacji uległa też strategia ataku Tanka, który nie skupia się już na jednym Ocalonym, a atakuje wszystkich, którzy są w pobliżu, stając się przez to bardziej niebezpiecznym, gdyż dąży do obezwładnienia wszystkich Ocalonych, a nie do zabicia jednego, wybranego.

[edytuj] Galeria