Inni Ocaleni

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Do korektya

Ten artykuł wymaga drobnej korekty. Jeśli masz czas pomóż nam i zajmij się tym.

Dodać więcej zdjęć i poprawić drobne błędy.
Graffiti w safe roomie

To my jesteśmy potworami. ("We are the real monsters")

napis na ścianie

Inni Ocaleni – niegrywalne postacie ludzi, którzy przetrwali pierwszą falę zarazy. W trakcie gry można spotkać ich zwłoki, nie zmutowane przez wirusa, ale zmasakrowane przez Zarażonych, oraz liczne pozostawione przez nich wiadomości na ścianach budynków i w Safe roomach, dotyczące walki z zombie, natury wirusa, oraz akcji ratunkowej, często przybierające formę forumowej kłótni i przez to mające humorystyczny charakter.

Bezpośrednie spotkania grywalnych Ocalonych z innymi zdarzają się dość rzadko, i mogą przybrać różny obrót - niektórzy oferują pomoc, inni sprowadzają Hordę. Większość z nich ginie (np. Church Guy) lub kontynuuje walkę o przetrwanie (np. Virgil).

Spis treści

[edytuj] Postacie

[edytuj] Church Guy

Lepiej dmuchać na zimne ... Lepiej dmuchać na zimne ... ("Better safe than sorry ... Better safe than sorry ...")

Church Guy

Postać występująca w misji Kościół (kampania Bilans ofiar) w Left 4 Dead. Zwariowany Ocalały, który nie chce wpuścić głównych bohaterów do jego kryjówki. Panicznie boi się infekcji i cały czas powtarza słowa "Lepiej dmuchać na zimne ... " . Wyjawia również, iż został ugryziony przez innego ocalonego, który twierdził, że jest odporny na wirusa. On sam zaczyna twierdzić, że jest odporny i uderza w kościelne dzwony, przywołując hordę, aby to udowodnić. Jak się później okazuje nie jest on odporny i po krótkim czasie zamienia się losowo w Boomera, Smokera lub Huntera.

Głosu użyczył mu Nathan Vetterlein, który podkładał głos Scoutowi z innej gry Valve, Team Fortress 2.

[edytuj] Whitaker

Jest 60 letnim właścicielem sklepu z bronią, niedaleko centrum handlowego Liberty Mall w kampanii W centrum zarazy. Zabarykadował się na dachu swojego sklepu, zabierając amunicję i prowiant. Ocaleni, którzy komunikują się z nim przez interkom mają za zadanie przynieść sześciopak Coli, znajdujący się w supermarkecie niedaleko sklepu, a w zamian Whitaker zniszczy blokadę do centrum handlowego. Otwarcie drzwi do marketu powoduje włączenie alarmu i atak hordy. Po dostarczeniu coli Whitaker wysadza, za pomocą granatnika cysternę blokującą drogę do Liberty Mall, odblokowując w ten sposób ocalałym dalszą drogę.

Głosu Whitakerowi użyczył Dayton Callie

[edytuj] Pilot Helikoptera "News Chopper 5"

Niezainfekowany Pilot

Po raz pierwszy pojawia się w intro Left 4 Dead, nawołując wszystkich, którzy go słyszą, aby udali się do Szpitala Miłosierdzia, gdzie zabierze ich w bezpieczne miejsce. Na dachu opowiada ocalonym, że miał mały "wypadek" i jest w drodze. Ten wypadek to prawdopodobnie atak ze strony zarażonego, któremu pilot chciał pomóc, w nadziei, że nie dotknęła go infekcja. Kiedy ocaleni są na pokładzie okazuje się, że został zainfekowany, przez co ginie z rąk Zoey i rozbija maszynę.

Prawdopodobnie był związany z wojskiem lub CEDA, o czym świadczy czapka Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, jednak możliwe, iż jest tylko zwykłym cywilem, który pomaga innym z własnej woli.

Aktorem głosowym, dla pilota był Dennis Bateman, który podkładał głos pod Spy'a i Pyro z gry Team Fortress 2

[edytuj] John i Amanda Slater

Ocaleni, z którymi kontaktujemy się pod koniec rozdziału Bilans ofiar. Przypływają po ocalałych łodzią. Według komiksu kierowali się wyłącznie własnym interesem, chodziło mu tylko o zdobycie broni. Sami ocaleni zostali później wyrzuceni. Prawdopodobnie John i Amanda nie przeżyli, gdyż ich łódź można znaleźć zatopioną w kampanii The Sacrifice.

Johnowi głosu użyczył John Patrick Lowrie, który podkładał głos cywilom i rebeliantom z Half-Life 2 oraz Snajperowi z Team Fortress 2

[edytuj] Pilot C-130

Występuje w kampanii Morowe powietrze. Ewakuuje wszystkich ocalałych z lotniska w Newburgu. Po ucieczce samolot prawdopodobnie się rozbił, a los pilota pozostaje nieznany.

Głosu użyczył Gary Schwartz, który podkładał głos Heavy'emu i Demomanowi z Team Fortress 2

[edytuj] Rescue 9

Pluton żołnierzy, występujący w kampanii Krwawe żniwo odpowiedzialny za ewakuację wszystkich, którzy komunikują się przez radio. Wysyłają transporter opancerzony, który ewakuuje czwórkę ocalałych do placówki wojskowej Millhaven.

[edytuj] Pilot Helikoptera z Karnawału śmierci

Pilot, latający nad wesołym miasteczkiem w kampanii Karnawał śmierci. Bohaterowie nie kontaktują się z nim bezpośrednio, tylko używają do tego celu fajerwerków. Jednak pilot, tak samo jak jego odpowiednik z Bez litości okazuje się zainfekowany i zostaje zabity przez Nicka, powodując rozbicie maszyny. Co ciekawe model pilota jest taki sam, jak jego odpowiednika z Bez litości

[edytuj] Virgil

Postać pojawiająca się aż w trzech kampaniach Left 4 Dead 2. Nigdy nie widzimy jego twarzy, gdyż zawsze siedzi w kabinie swojej łodzi. Ratuje Ocalałych w kampanii Bagienna gorączka. W kampanii Krwawa ulewa wysyła ocalałych po paliwo, po czym po raz kolejny ewakuuje. Ostatni raz pojawia się na początku kampanii Parafia, gdzie żegna się z czwórką ocalałych i wyrusza pomagać innym. Prawdopodobnie Virgil jest odporny na wirusa. Posiada łódź o nazwie "Lagniappe".

Głosu użyczył Randall Newsome

[edytuj] Papa Gator i Rescue 7

W ostatnim rozdziale kampanii Parafia można usłyszeć rozmowę dwóch żołnierzy przez radio. Znani są z kryptonimów Papa Gator i Rescue 7. Organizują ewakuacje z Nowego Orleanu. Bohaterowie również zostają ewakuowani śmigłowcem.

[edytuj] Nieokreśleni Ocaleni

Oprócz 8 grywalnych postaci odpornych na wirusa, występuje znacznie więcej ocalałych walczących o przetrwanie. Nie poznajemy ich osobiście, jednak można zauważyć ich działalność w postaci graffiti na ścianach. Wszystkie Save Roomy są dowodem działalności innych osób, gdyż nie zostały stworzone przez grywalnych bohaterów. W nich znajdziemy większość graffiti, amunicję, broń i zapasy, pozostawioną przez poprzednich ocalałych. W graffiti można znaleźć przydatne informacje np. o miejscu prowadzenia ewakuacji (w większości już nieaktualne), a czasami także elementy humorystyczne.

Bardzo często można znaleźć zwłoki przykryte kocem, co jest dowodem na działalność innych ludzi. Także często spotykane są ciała zabitych ocalałych trzymających broń w ręku.

[edytuj] Odlegli Ocaleni

Czasami w kampaniach Bez litości, Kurs kolizyjny i Morowe powietrze można usłyszeć odległe wystrzały z karabinu lub wybuch. Można przypuszczać, że inni ocaleni także walczą z zarażonymi. Są one jednak bardzo rzadkie, co oznacza że występuje niewielu ocalałych. W kampanii Bez litości zauważyć można helikopter odlatujący z dachu Szpitala Miłosierdzia. Jest to zupełnie inny helikopter, niż ten, którym uciekają główni bohaterowie. Sam pilot wspomina, że są jego ostatnim lotem, co oznacza, że przed nimi uratował więcej ludzi.