Kij bejsbolowy (L4D)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Kij bejsbolowy (L4D)
Baseball L4D2.jpg
Typ Wręcz
Właściwości
Szybko-
strzelność
0.85 sekund = jedno uderzenie

This brings back some good memories.


That's a home run!


Kij bejsbolowy jest bronią do walki wręcz występującą w Left 4 Dead 2. Początkowo kij bejsbolowy miał być dodatkiem dla tych, którzy zamówili grę przed jej wydaniem. Wtedy kij można było znaleźć w każdym safe roomie, a jeśli dany gracz grał w grze multiplayer, to kij był dostępny dla wszystkich, niezależnie od tego, czy ktoś kupił grę wcześniej, czy nie. Dla graczy, którzy pobrali DLC The Passing kij bejsbolowy był dostępny wszędzie tam, gdzie można było znaleźć inną broń.

[edytuj] Technika broni białej

Broń biała zastępuje podstawowy pistolet. W przeciwieństwie do innych broni, broni białej nie trzeba przeładowywać i nie zabraknie o niej amunicji (oprócz piły łańcuchowej). Jedynymi wadami jest ograniczony zasięg, a w niektórych także długi czas zamachnięcia bronią. Bronie te mogą zniwelować przyjacielski ogień do minimum, nawet na poziomie trudności Expert (wyjątkiem jest piła łańcuchowa.

Bronie do walki wręcz są bardzo skuteczne. Zabijają wszystkich zarażonych i większość specjalnych zarażonych jednym uderzeniem, nawet na wyższych poziomach trudności. Wyjątkami są Charger (potrzebne dwa uderzenia), Witch (potrzebne są 4 uderzenia) oraz Tank (w zależności od broni potrzeba około 20 uderzeń). Podane wartości nie dotyczą piły łańcuchowej. Ze względu na skutki śmierci niektórych specjalnych zarażonych, nie warto stosować broni białej na Boomera (po śmierci eksploduje, oblewając żółcią wszystko dookoła) i na Spittery (po śmierci pojawia się kałuża kwasu, jednak szybki gracz jest w stanie uciec nie otrzymując żadnych obrażeń).

Broń biała zadaje najwięcej obrażeń uderzeniami w głowę lub tors. Warto mieć to na uwadze w przypadku Chargera. Jest możliwe zabicie go jednym uderzeniem, jednak trzeba uderzyć w odpowiednim momencie.

Kij bejsbolowy jest zaliczany do broni obuchowych.

[edytuj] Spostrzeżenia

  • Kij bejsbolowy jest wzorowany na zwykłym drewnianym kiju bejsbolowym do gry w baseball.
  • Kij bejsbolowy używa tego samego dźwięku uderzenia, co aluminiowy kij bejsbolowy z gry Team Fortress 2. Pliki dźwiękowe zostały jednak później zmienione, aby dopasować dźwięk do drewnianego kija.
  • Nie jest to pojedyncza broń biała. Każdy członek drużyny może złapać kij bejsbolowy, a on nadal będzie dostępny do zebrania.
  • Na początku kij bejsbolowy miał być aluminiowy.
  • Jeśli jeden gracz w drużynie będzie miał zainstalowane DLC The Passing, wtedy kij bejsbolowy będzie dostępny dla wszystkich członków drużyny.