Krasnal Chompski

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Ujednoznacznienie

Ten artykuł dotyczy krasnala z Left 4 Dead 2. Zobacz też: inny popularny krasnal ogrodowy.

Krasnal Chompski
Gnome.jpg
Typ Inne
Właściwości

Krasnal Chompski jest ogrodowym gnomem i improwizowaną bronią dostępną wyłącznie w kampanii Karnawał śmierci. Pojawił się również w Half-Life 2: Episode Two i był on elementem jednego z osiągnięć zatytułowanego "Little Rocket Man".

Aby go zdobyć należy zdobyć 750 punktów w minigrze, którą znaleźć można na etapie Wesołe miasteczko, polegającej na strzelaniu w poruszające się postacie. Kiedy już zdobędziemy krasnala trzeba nosić go ze sobą przez cały czas, albowiem jest z nim związane osiągnięcie "Guardin Gnome", które otrzymają wszyscy gracze którzy brali udział w kampanii. Jedna osoba trzymając gnoma musi dojść aż do końca kampanii.

[edytuj] Taktyka

  • Trzymając gnoma nie możemy strzelać, jednak nadal działa uderzenie. Zarażeni potrzebują jednak wielu uderzeń, aby zginąć, więc nie poleca się tego.
  • Najlepszą taktyką jest upuszczanie gnoma, kiedy atakuje horda. Gnom nie zniknie, jednak należy uważać gdzie się go rzuca i nie rzucać go na dachy niedostępnych budynków. Jednakże można próbować wtedy ściągnąć gnoma za pomocą Granatnika.
  • Aby ułatwić sobie zadanie, można przerzucać Gnoma przez wszelakie ogrodzenia, za którymi znajdziemy się w dalszym etapie gry.

[edytuj] Ciekawostki

  • Gnoma Chompskiego można zauważyć na plakacie kampanii Karnawał śmierci. Znajduje się na dole za Ellisem, między nogami.
  • Nazwa Gnom Chompski jest odniesieniem do działacza politycznego i pisarza Noama Chomsky'ego.