Amunicja zapalająca

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Amunicja zapalająca
Incendiary L4D2.png
Typ Ulepszenie do broni palnej
Właściwości

Let's burn some shit UP!


Amunicja zapalająca jest ulepszeniem występującym w grze Left 4 Dead 2. Po jej użyciu główna broń otrzymuje jeden magazynek zapalających pocisków. Pociski te potrafią zapalić zwykłych zarażonych i specjalnych zarażonych. Do wyjątków należą pracownicy CEDA, którzy mają kombinezony chroniące przed ogniem oraz Jimmy Gibbs Junior, który posiada kombinezon ognioodporny stosowany w wyścigach. Użycie amunicji zapalającej na granatniku da nam granat, który podwaja promień wybuchu i pokrywa wszystko i wszystkich ogniem.

Używając amunicji zapalającej wystarczy jeden strzał, aby zabić zarażonego i większość specjalnych zarażonych. Należy więc oszczędzać amunicję i strzelać pojedynczo. Zapalająca amunicja jest mało skuteczna na karabiny snajperskie, gdyż ogień może zasłonić nam widok, a także na bronie, które zabijają jednym strzałem, ze względu na brak jakiejkolwiek różnicy w zadanych obrażeniach. W przypadku granatnika, zarażeni, którzy przeżyją wybuch zapalającego granatu, zostaną oni pokryci ogniem.

Strzał z zapalającej amunicji w Tanka spowoduje jego zapłon, lecz tylko na 5 sekund w przeciwieństwie od innych źródeł ognia, takich jak Koktajl Mołotowa, czy wybuch kanistra z benzyną. Przez to Tank otrzymuje tylko minimalne obrażenia od ognia. Dobrym sposobem jest strzelanie w Tanka zapalającą amunicją tylko wtedy kiedy zgaśnie, natomiast reszta ocalałych powinna używać zwykłej broni. Co dziwne zapalenie Tanka, za pomocą granatnika sprawi, ze ogień nie zgaśnie.