Pałka policyjna

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Pałka policyjna
Nightstick L4D2.jpg
Typ Broń biała
Kategoria Wręcz
Właściwości
Szybko-
strzelność
0.65 sekund = jedno uderzenie

♪ Gonna beat me a zombie to death with a nightstick~♪


Pałka policyjna jest bronią do walki wręcz występującą w grze Left 4 Dead 2. Jest bardzo powszechna, gdyż upuszczają ją zainfekowani policjanci RIOT, jak i zwykli (tylko porty map L4D).

Występuje w kampaniach:


[edytuj] Technika broni białej

Broń biała zastępuje podstawowy pistolet. W przeciwieństwie do innych broni, broni białej nie trzeba przeładowywać i nie zabraknie o niej amunicji (oprócz piły łańcuchowej). Jedynymi wadami jest ograniczony zasięg, a w niektórych także długi czas zamachnięcia bronią. Bronie te mogą zniwelować przyjacielski ogień do minimum, nawet na poziomie trudności Expert (wyjątkiem jest piła łańcuchowa.

Bronie do walki wręcz są bardzo skuteczne. Zabijają wszystkich zarażonych i większość specjalnych zarażonych jednym uderzeniem, nawet na wyższych poziomach trudności. Wyjątkami są Charger (potrzebne dwa uderzenia), Witch (potrzebne są 4 uderzenia) oraz Tank (w zależności od broni potrzeba około 20 uderzeń). Podane wartości nie dotyczą piły łańcuchowej. Ze względu na skutki śmierci niektórych specjalnych zarażonych, nie warto stosować broni białej na Boomera (po śmierci eksploduje, oblewając żółcią wszystko dookoła) i na Spittery (po śmierci pojawia się kałuża kwasu, jednak szybki gracz jest w stanie uciec nie otrzymując żadnych obrażeń).

Broń biała zadaje najwięcej obrażeń uderzeniami w głowę lub tors. Warto mieć to na uwadze w przypadku Chargera. Jest możliwe zabicie go jednym uderzeniem, jednak trzeba uderzyć w odpowiednim momencie.

Pałka policyjna jest bronią obuchową.

[edytuj] Zalety i wady

Zalety Wady
  • Mały promień ataku.
  • Mniejsze obrażenia.
  • Animacja pałki jest dziwna, co może utrudnić stwierdzenie, czy zarażony został trafiony.

[edytuj] Spostrzeżenia

  • Pałka policyjna opiera się na Monadnock PR-24 Baton.
  • Policjanci z Left 4 Dead mają przypięte do paska pałki policyjne, lecz nie można ich użyć.
  • Pałka policyjna razem z patelnią są jedynymi broniami białymi, które nie deformują ciała zarażonych.
  • W rzeczywistości pałka policyjna nie powinna powodować trwałych uszkodzeń ciała. Mogła za to zostać użyta jako wyegzekwowanie dodatkowej siły w razie konieczności.