Katana

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Katana
Katana L4D2.png
Typ Broń biała
Kategoria Wręcz
Właściwości
Szybko-
strzelność
0.75 sekund = jedno uderzenie

I'm grabbin this ninja sword. See any nunchucks, y'all let me know.


Shit. I'd pay cash money for this.


Katana jest bronią do walki wręcz występującą w grze Left 4 Dead 2.

Występuje w kampaniach:

[edytuj] Technika broni białej

Broń biała zastępuje podstawowy pistolet. W przeciwieństwie do innych broni, broni białej nie trzeba przeładowywać i nie zabraknie o niej amunicji (oprócz piły łańcuchowej). Jedynymi wadami jest ograniczony zasięg, a w niektórych także długi czas zamachnięcia bronią. Bronie te mogą zniwelować przyjacielski ogień do minimum, nawet na poziomie trudności Expert (wyjątkiem jest piła łańcuchowa.

Bronie do walki wręcz są bardzo skuteczne. Zabijają wszystkich zarażonych i większość specjalnych zarażonych jednym uderzeniem, nawet na wyższych poziomach trudności. Wyjątkami są Charger (potrzebne dwa uderzenia), Witch (potrzebne są 4 uderzenia) oraz Tank (w zależności od broni potrzeba około 20 uderzeń). Podane wartości nie dotyczą piły łańcuchowej. Ze względu na skutki śmierci niektórych specjalnych zarażonych, nie warto stosować broni białej na Boomera (po śmierci eksploduje, oblewając żółcią wszystko dookoła) i na Spittery (po śmierci pojawia się kałuża kwasu, jednak szybki gracz jest w stanie uciec nie otrzymując żadnych obrażeń).

Broń biała zadaje najwięcej obrażeń uderzeniami w głowę lub tors. Warto mieć to na uwadze w przypadku Chargera. Jest możliwe zabicie go jednym uderzeniem, jednak trzeba uderzyć w odpowiednim momencie.

Katana jest bronią sieczną.

[edytuj] Spostrzeżenia

  • Katana jest wzorowana na zwykłej katanie, mieczu używanego przez japońskich wojowników zwanych samurajami od bardzo dawna.
  • Wszyscy ocaleni, z wyjątkiem Rochelle podczas chwytania katany krzyczą "Grabbing a ninja sword". Katana jednak używana jest przez japońskich samurajów, a nie Ninja.