Łom (L4D)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Łom (L4D)
Crowbar L4D2.png
Typ Broń biała
Kategoria Wręcz
Właściwości
Szybko-
strzelność
0.83 sekund = jedno uderzenie

I cannot WAIT to find a crate!


Crowbars give you that personal touch you don't get with gun killin'.


Łom jest bronią do walki wręcz dostępną w grze Left 4 Dead 2.

Znaleźć można ją we wszystkich kampaniach (łącznie z portami map z L4D) oprócz Bagienna gorączka i Parafia.

[edytuj] Technika broni białej

Broń biała zastępuje podstawowy pistolet. W przeciwieństwie do innych broni, broni białej nie trzeba przeładowywać i nie zabraknie o niej amunicji (oprócz piły łańcuchowej). Jedynymi wadami jest ograniczony zasięg, a w niektórych także długi czas zamachnięcia bronią. Bronie te mogą zniwelować przyjacielski ogień do minimum, nawet na poziomie trudności Expert (wyjątkiem jest piła łańcuchowa.

Bronie do walki wręcz są bardzo skuteczne. Zabijają wszystkich zarażonych i większość specjalnych zarażonych jednym uderzeniem, nawet na wyższych poziomach trudności. Wyjątkami są Charger (potrzebne dwa uderzenia), Witch (potrzebne są 4 uderzenia) oraz Tank (w zależności od broni potrzeba około 20 uderzeń). Podane wartości nie dotyczą piły łańcuchowej. Ze względu na skutki śmierci niektórych specjalnych zarażonych, nie warto stosować broni białej na Boomera (po śmierci eksploduje, oblewając żółcią wszystko dookoła) i na Spittery (po śmierci pojawia się kałuża kwasu, jednak szybki gracz jest w stanie uciec nie otrzymując żadnych obrażeń).

Broń biała zadaje najwięcej obrażeń uderzeniami w głowę lub tors. Warto mieć to na uwadze w przypadku Chargera. Jest możliwe zabicie go jednym uderzeniem, jednak trzeba uderzyć w odpowiednim momencie.

Łom jest bronią rozdrabniającą i jest jedyną taką bronią, obok piły łańcuchowej.

[edytuj] Spostrzeżenia

  • Łom jest oparty na zwykłych łomach, które są zwykle używane do otwierania skrzyń. Łom jest też często używanym narzędziem włamywaczy.
  • Łom w grze Left 4 Dead 2 jest bezpośrednim odniesieniem do serii gier Half-Life, gdzie główny bohater, Gordon Freeman używa właśnie tej broni, jako broń białą. Kolorystyka łomu jest także taka sama.
  • Cytat Nicka: "I cannot WAIT to find a crate!" jest także odniesieniem do gier Half-Life, gdzie łomu używało się zazwyczaj do niszczenia skrzynek z amunicją.
  • W grze łom ma podobne właściwości jak inne bronie, jednak ma mniejszy promień ataku.
  • Razem z piłą łańcuchową łom jest jedyną bronią o typie rozdrabniającym. Inne bronie białe mają typ sieczny lub obuchowy.
  • Czasem, gdy Louis podniesie łom (w portach map L4D) może wypowiedzieć zdanie: "Man, I feel like Gordon Freeman!".