Amunicja wybuchowa

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Amunicja wybuchowa
Explosive L4D2.png
Typ Ulepszenie do broni palnej
Właściwości

Wybuchająca amunicja jest ulepszeniem występującym w grze Left 4 Dead 2. Pociski takie eksplodują po każdym kontakcie z ciałem stałym, czyli ścianami, przedmiotami i również zarażonymi. Zabija zarażonych od razu, niezależnie od poziomu trudności, a zarażeni w pobliżu zostają oszołomieni. Amunicja powoduje ogromne szkody dla zarażonych. Rozrywa bardzo dużą część tułowia i jest zabójczy również dla specjalnych zarażonych. Kiedy specjalny zarażony w trybie Versus zostanie trafiony pociskiem wybuchającym, to zostanie odepchnięty, jak w przypadku uderzenia z broni.

Amunicja wybuchowa może się przyczynić do bardzo wysokiego wskaźnika postrzeleń towarzyszy, szczególnie na wyższych poziomach trudności. Podczas ataku hordy taka amunicja może wyrządzić dużo szkód. Dlatego najlepiej przełączyć się wtedy na jakąkolwiek broń poboczną, aby zniwelować przyjacielski ogień.

Pociski wybuchające nie oszałamiają Tanka, nawet jeśli zostaną wystrzelone z granatnika, jednak wyrządzają dużo większe szkody, niż normalna amunicja. Przeciwko Tankom wystarczy wtedy jeden magazynek z broni maszynowej, aby go unieszkodliwić na poziomie Normal.

Należy zauważyć, że broń nie musi trafić w cel, aby zadać mu szkody, gdyż wybuchowa amunicja nadal wybucha przy kontakcie ze ścianami. Może zostać użyta do strzelania w zarażonych czyhających za rogiem i skutecznie ich zabić. Podczas ataków hordy można strzelać pod nogi, aby pozbyć się wszystkich zarażonych wokół, jednak nie poleca się tego na wyższych poziomach trudności.

Amunicja wybuchowa jest bardzo skuteczna przeciwko Witch. Trafiona amunicją wybuchającą zostaje na chwilę ogłuszona, co w połączeniu ze strzałami z broni kompanów pozwoli szybko pozbyć się Witch. Nawet samemu wystarczy jeden magazynek z wybuchającej amunicji, aby pokonać Witch na poziomie Normal.