Gitara

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Gitara
Guitar L4D2.jpg
Typ Broń biała
Kategoria Wręcz
Właściwości
Szybko-
strzelność
0.83 sekund = jedno uderzenie

Gitara jest bronią do walki wręcz występującą w grze Left 4 Dead 2.

Występuje w kampaniach:


[edytuj] Technika broni białej

Broń biała zastępuje podstawowy pistolet. W przeciwieństwie do innych broni, broni białej nie trzeba przeładowywać i nie zabraknie o niej amunicji (oprócz piły łańcuchowej). Jedynymi wadami jest ograniczony zasięg, a w niektórych także długi czas zamachnięcia bronią. Bronie te mogą zniwelować przyjacielski ogień do minimum, nawet na poziomie trudności Expert (wyjątkiem jest piła łańcuchowa.

Bronie do walki wręcz są bardzo skuteczne. Zabijają wszystkich zarażonych i większość specjalnych zarażonych jednym uderzeniem, nawet na wyższych poziomach trudności. Wyjątkami są Charger (potrzebne dwa uderzenia), Witch (potrzebne są 4 uderzenia) oraz Tank (w zależności od broni potrzeba około 20 uderzeń). Podane wartości nie dotyczą piły łańcuchowej. Ze względu na skutki śmierci niektórych specjalnych zarażonych, nie warto stosować broni białej na Boomera (po śmierci eksploduje, oblewając żółcią wszystko dookoła) i na Spittery (po śmierci pojawia się kałuża kwasu, jednak szybki gracz jest w stanie uciec nie otrzymując żadnych obrażeń).

Broń biała zadaje najwięcej obrażeń uderzeniami w głowę lub tors. Warto mieć to na uwadze w przypadku Chargera. Jest możliwe zabicie go jednym uderzeniem, jednak trzeba uderzyć w odpowiednim momencie.

Gitara jest bronią obuchową. Czasami może uciąć głowę zwykłemu zarażonemu.

[edytuj] Zalety i wady

Zalety Wady
  • Szeroki rozmach pozwala wyeliminować wielu zarażonych.
  • Często spotykana, zwłaszcza w kampanii Karnawał śmierci.
  • Długi czas ataku.
  • Jedna z 4 najwolniejszych broni białych

[edytuj] Spostrzeżenia

  • Gitara jest oparta na zwykłej gitarze elektrycznej. Prawdopodobnie mamy do czynienia z gitarą GAX-70 marki Ibanez, jednak z pewnymi różnicami.
  • Czasem Ellis odnosi się do gitary jak do siekiery.
  • Gitara jest bardzo powszechna w kampanii Karnawał śmierci, gdyż było to miejsce występu Midnight Riders.
    • Co dziwne na scenie można znaleźć tylko kilka gitar elektrycznych, jednak nie ma gitary basowej (jeden członek zespołu używa jej), mimo iż wzmacniacz basowy jest obecny na scenie.
  • Gitara zajęła 9 miejsce w Left 4 Dead 2 Top 10 FTW Weapons.