Kij do krykieta

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Kij do krykieta
Cricket L4D2.jpg
Typ Broń biała
Kategoria Wręcz
Właściwości
Szybko-
strzelność
0.85 sekund = jedno uderzenie

I'm gonna whack the shit out of some with this.


Kij do krykieta jest bronią do walki wręcz występującą w grze Left 4 Dead 2.

Występuje w kampaniach:

[edytuj] Technika broni białej

Broń biała zastępuje podstawowy pistolet. W przeciwieństwie do innych broni, broni białej nie trzeba przeładowywać i nie zabraknie o niej amunicji (oprócz piły łańcuchowej). Jedynymi wadami jest ograniczony zasięg, a w niektórych także długi czas zamachnięcia bronią. Bronie te mogą zniwelować przyjacielski ogień do minimum, nawet na poziomie trudności Expert (wyjątkiem jest piła łańcuchowa.

Bronie do walki wręcz są bardzo skuteczne. Zabijają wszystkich zarażonych i większość specjalnych zarażonych jednym uderzeniem, nawet na wyższych poziomach trudności. Wyjątkami są Charger (potrzebne dwa uderzenia), Witch (potrzebne są 4 uderzenia) oraz Tank (w zależności od broni potrzeba około 20 uderzeń). Podane wartości nie dotyczą piły łańcuchowej. Ze względu na skutki śmierci niektórych specjalnych zarażonych, nie warto stosować broni białej na Boomera (po śmierci eksploduje, oblewając żółcią wszystko dookoła) i na Spittery (po śmierci pojawia się kałuża kwasu, jednak szybki gracz jest w stanie uciec nie otrzymując żadnych obrażeń).

Broń biała zadaje najwięcej obrażeń uderzeniami w głowę lub tors. Warto mieć to na uwadze w przypadku Chargera. Jest możliwe zabicie go jednym uderzeniem, jednak trzeba uderzyć w odpowiednim momencie.

Kij do krykieta jest bronią obuchową.

[edytuj] Spostrzeżenia

  • Kij do krykieta opiera się na standardowym drewnianym kiju do krykieta, używanym w Krykiecie. Jest wykonany z drewna wierzbowego i posiada gumowy uchwyt, aby kij lepiej się trzymało.
  • Z jakiegoś powodu tylko Nick i Rochelle poprawnie identyfikują kij do krykieta. Ellis nazywa go często zwykłym kijem lub kijem łopatkowym.
  • Co dziwne Coach jako trener, który powinien dobrze znać się na sporcie także błędnie określa kij do krykieta mianem kija łopatkowego, możliwe, że nigdy nie grał w krykieta.