Slumsy

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 3
Slumsy
Slumsy L4D2.jpg
Kampania Bagienna gorączka
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c3m3_shantytown
Chronologia rozdziałów
Poprzedni Trzęsawisko
Następny Plantacja

Slumsy to trzeci rozdział w kampanii Bagienna gorączka w grze Left 4 Dead 2. Ocaleni rozpoczynają w drewnianej chatce w wiosce En Marais. Okazało się, że zaraza zebrała swoje śmiertelne żniwo także tutaj. Z informacji wypisanych w graffiti i z braku pomysłów bohaterowie ruszają przed siebie, próbując dostać się na plantację. Mijają wiele drewnianych domków, zbudowanych nad mokradłami, ale na drodze staje im podniesiona kładka. Hałas opuszczanej kładki sprowadza na Ocalonych atak hordy. Po dalszej wędrówce docierają w końcu do safe roomu w drewnianym szałasie.

[edytuj] Ciekawostki

  • Po przejściu przez pierwszy drewniany dom, możemy zauważyć stos palących się zwłok ludzkich i bydlęcych, ogrodzonych drutem. Była to najprawdopodobniej nieudana próba zatrzymania postępującego wirusa przez ludzi z bagien.
  • Podczas opuszczaniu kładki, ta na chwilę zatrzyma się umożliwiając wejście na dach sąsiedniej chatki. Jest to miejsce, w którym można łatwo obronić się przed hordą.
  • Niektóre ściany w chatkach mogą zostać łatwo zniszczone przy pomocy broni i wybuchowych przedmiotów.
  • W safe roomie, na graffiti przedstawiającym listę zmarłych widnieje imię Virgil. Najprawdopodobniej jest to ta sama osoba, z którą kontaktujemy się w finale. Możliwe także, że jest to inna osoba.
  • W jednej z chat w slumsach można znaleźć narzędzia chirurgiczne. Możliwe że były wykorzystywane do zmniejszenia rozprzestrzeniania się infekcji przez miejscowych.