Parafia

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Parafia
Parafia L4D2.jpg
Tytuł oryginalny The Parish
Slogan "Idąc na południe wszystko szlag trafił"
(This time it all goes south.)
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Rozdziały
 1. Nabrzeże
 2. Park
 3. Cmentarz
 4. French Quarter
 5. Most

Parafia (ang. The Parish ) jest ostatnią chronologicznie kampanią w grze Left 4 Dead 2. Akcja toczy się w Nowym Orleanie w stanie Luizjana. Ocaleni po opuszczeniu łodzi Virgila postanawiają dostać się z nabrzeża do oddalonego od nich mostu, gdzie wojsko prowadzi ewakuację śmigłowcami. Na niebie zauważają wojskowe myśliwce, co dodaje im na jakiś czas otuchy i utwierdza w przekonaniu, że tym razem wojsko nie wycofało się jeszcze z terenu działań. Jednak ich nastawienie zmienia się w dalszym etapie kampanii. Mijają po drodze punkt ewakuacyjny, gdzie znajdują sporą ilość niezainfekowanych ludzkich ciał z ranami postrzałowymi. Bohaterowie zaczynają nabierać wątpliwości w intencje wojska. W dalszym etapie są świadkami bombardowań miasta przez wcześniej widziane myśliwce. Jednak szczęśliwie docierają na most, który przekraczają i wchodzą na pokład śmigłowca, odlatując z Nowego Orleanu.

Niezwykłymi zarażonymi w tej kampanii są Funkcjonariusze RIOT, którzy posiadają gruby pancerz ochraniający ich przed obrażeniami od przodu. Jedynym sposobem ich unicestwienia jest postrzał w odsłonięte plecy lub tył głowy. Po śmierci upuszczają pałkę policyjną.

[edytuj] Za kulisami

Na początku niezwykłymi zarażonymi w tej kampanii mieli być pracownicy CEDA, jednak zostali oni zastąpieni przez policję RIOT i przeniesieni do kampanii W centrum zarazy. Podczas finału most miał być także bombardowany przez wojsko.

[edytuj] Ciekawostki

 • Parafia była pierwszą kampanią ukazaną na targach E3 w 2009 roku.
 • Slogan kampanii był zmieniany co najmniej dwa razy. Na początku miała ówczesny slogan, który został zmieniony na nowy: "Welcome to the Big Uneasy". Jednak w finalnej wersji gry widzimy pierwszy slogan.
 • Most ukazany w kampanii bazuje na moście I-10 występującym nad rzeką Mississipi kilka mil od Nowego Orleanu. Jednak oryginalny odpowiednik nie jest dwupiętrowym mostem.
 • W fazie beta kampania używała innej muzyki, niż w finalnej wersji. Nadal można ją znaleźć w folderze "mob". Nazywa się "easygerm". Jest ona mroczniejsza od wersji, którą mamy okazję słuchać dziś.
 • W wersji beta rozdziały Nabrzeże i Park miały być połączone w jedną całość. Można zagrać w taką wersję mapy wpisując w konsoli "map c5m1_waterfront_sndscape".
 • Parafia jest jedyną kampanią dostępną w trybie komentarza.