Krwawa ulewa

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Krwawa ulewa
Hardrain.jpg
Tytuł oryginalny Hard Rain
Slogan "Piekło na ziemi i woda po kolana"
(Come Hell and High Water)
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Rozdziały
 1. Miasteczko fabryczne
 2. Cukrownia
 3. Ucieczka z cukrowni
 4. Powrót do miasta
 5. Ucieczka z miasta

Krwawa ulewa (ang. Hard Rain) - piąta kampania w Left 4 Dead 2. Akcja ma miejsce po Bagiennej gorączce, w okolicach cukrowni firmy Ducatel w stanie Missisipi. Ocaleni na łodzi Virgila dowiadują się, że zabraknie im paliwa w drodze do Nowego Orleanu. Postanawiają zdobyć kanistry w celu uzupełnienia braków. Wysiadają na brzeg przy barze Burger Tank i zmierzają do stacji benzynowej Ducatel Diesel, przechodząc przez miasteczko fabryczne, teren cukrowni zapełniony przez Witche i sąsiadujące z nią pole trzciny cukrowej. Następnie wracają tą samą drogą, podczas gdy wszystko wokół jest zalewane przez szalejący huragan.

Niezwykłymi Zarażonymi występującymi w tej kampanii są pracownicy budowlani, którzy mogą zadawać więcej obrażeń i nie reagują na rzucenie bomby rurowej. Nadal przyciąga ich jednak żółć Boomera.

[edytuj] Ciekawostki

 • Kampania posiada nową mechanikę pogody. W trzech ostatnich mapach co jakiś czas może nadejść potężna burza. Widoczność zostaje wtedy ograniczona, a sama burza wywołuje atak hordy.
 • Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza kampania do przejścia w trybie realizmu, gdyż komunikację i widoczność utrudniają warunki atmosferyczne.
 • Hard Rain jest terminem określający mocne opady deszczu, powodujące powódź.
 • Pod plakatem kampanii można dostrzec plakat kampanii Bilans ofiar. Można także na nim zauważyć ramię Billa.
 • Z powodu przypiętych na plecach kanistrów, w trzech ostatnich mapach, apteczki na plecach nie są widoczne, a broń przenika przez kanistry.
 • Kiedy jeden z ocalonych zginie, to kanister znika z ich pleców. Zostaje on przywrócony po uwolnieniu lub użyciu defibrylatora.