Muscle Car

(Różnice między wersjami)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

(grafiki)
(rocznik Chargera (widać przedzielony grill na pół, co jest cechą Chargerów z roku 1969))
 
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
 +
<ikony>hl2|opor</ikony>
 
{{Pojazd infobox  
 
{{Pojazd infobox  
 
|grafika=Hotrod.jpg
 
|grafika=Hotrod.jpg
Linia 6: Linia 7:
 
|uzbrojenie=radar
 
|uzbrojenie=radar
 
|projektant=  
 
|projektant=  
|byt=prop_vehicle_jalopy (ch_createjalopy)}}
+
|byt=prop_vehicle_jalopy (ch_createjalopy)
'''Muscle Car''' - Jest pojazdem wykorzystywanym przez [[Gordona Freeman|Gordona Freemana]] w [[Half-Life 2: Episode Two]]. Jest zbudowany na bazie samochodu Dodge Charger 1969-1970 (dokładny model nie znany), 2 osobowy, z napędem na tylną oś.
+
}}
Charakterystyczną cechą tego pojazdu jest to, że został maksymalnie "odchudzony" ze zbędnych kilogramów po to aby był jak najlżejszy i miał najlepsze osiągi. W samochodzie wbudowany jest prawdopodobnie system podtlenku azotu, ponieważ posiada on ''Tryb Turbo'', po którym samochód dostaje chwilowo większej mocy, ale staje się wtedy mniej stabilny (podobnie jak [[Łazik]] w [[Half-Life 2]]). Wybrakowane nadwozie samochodu jest w znacznej części zrekonstruowane z rur i kątowników. Od [[Vortiguant]]'a i [[Alyx]] dowiadujemy się że samochód był najprawdopodobniej wykorzystywany przez Rebeliantów do ucieczki, ale kamienie które zasypały most prawdopodobnie odcięły im drogę.  
+
'''Muscle Car''' – pojazd wykorzystywany przez [[Gordon Freeman|Gordona Freemana]] w [[Half-Life 2: Episode Two]]. Jest zbudowany na bazie samochodu Dodge Charger 1969, 2 osobowy, z napędem na tylną oś.
Pojazd po raz pierwszy pojawia się w rozdziale [[Freeman Pontifex]]. I jest wykorzystywany z przerwami już do końca gry. W bazie rebeliantów, po ucieczce przed [[Hunter-chopper]]em, po tym jak silnik ulega zniszczeniu, samochód zostaje wyposażony w [[Skrzynka z zaopatrzeniem|radar]]. Przed finałową bitwą w obronie [[White Forest Rocket Facility| bazy White Forest]] zostaje natomiast wyposażony dodatkowo w lokalizator [[Strider]]'ów oraz w uchwyt na [[Bomba Magnussona|bomby Magnussona]].
+
Charakterystyczną cechą tego pojazdu jest to, że został maksymalnie "odchudzony" ze zbędnych kilogramów po to aby był jak najlżejszy i miał najlepsze osiągi. W samochodzie wbudowany jest prawdopodobnie system podtlenku azotu, ponieważ posiada on ''Tryb Turbo'', po którym samochód dostaje chwilowo większej mocy, ale staje się wtedy mniej stabilny (podobnie jak [[Łazik]] w [[Half-Life 2]]). Wybrakowane nadwozie samochodu jest w znacznej części zrekonstruowane z rur i kątowników. Od [[Vortigaunt]]'a i [[Alyx]] dowiadujemy się że samochód był najprawdopodobniej wykorzystywany przez Rebeliantów do ucieczki, ale kamienie które zasypały most prawdopodobnie odcięły im drogę.  
 +
Pojazd po raz pierwszy pojawia się w rozdziale [[Freeman Pontifex]] i jest wykorzystywany z przerwami już do końca gry. W bazie rebeliantów, po ucieczce przed [[Hunter-chopper]]em, po tym jak silnik ulega zniszczeniu, samochód zostaje wyposażony w [[Skrzynka z zaopatrzeniem|radar]]. Przed finałową bitwą w obronie [[White Forest Rocket Facility| bazy White Forest]] zostaje natomiast wyposażony dodatkowo w lokalizator [[Strider]]'ów oraz w uchwyt na [[Bomba Magnussona|bomby Magnussona]].
  
 
==Znaczenie w grze==
 
==Znaczenie w grze==
Samochodem tym, Gordon wraz z Alyx, przemieszczają się po kolejnych lokacjach [[
+
Samochodem tym, Gordon wraz z Alyx, przemieszczają się po kolejnych lokacjach [[Peryferie|Peryferii]]. Pomimo wielu zasadzek przygotowanych przez [[Kombinat]], docierają nim, aż do [[White Forest Rocket Facility|bazy White Forest]]. Pojazd ten jest również integralnym elementem finałowej bitwy ze Strider'ami. Dalsze losy samochodu nie są znane, zapewne dalej jest wykorzystywany przez Rebeliantów.
Peryferie|Peryferii]]. Pomimo wielu zasadzek przygotowanych przez [[Kombinat]], docierają nim, aż do bazy White Forest. Pojazd ten jest również integralnym elementem finałowej bitwy ze Strinder'ami. Dalsze losy samochodu nie są znane, zapewne dalej jest wykorzystywany przez Rebeliantów.
+
  
 
==Ciekawostki==
 
==Ciekawostki==
 
*Pojazd można zobaczyć na jednej z kompozycji menu głównego ''Half-Life 2: Episode Two'', widać także Rebelianta który przemieszcza się obok niego.
 
*Pojazd można zobaczyć na jednej z kompozycji menu głównego ''Half-Life 2: Episode Two'', widać także Rebelianta który przemieszcza się obok niego.
 +
*W małej budce obok mostu można zauważyć martwych wlaścicieli pojazdu
  
 
==Galeria==
 
==Galeria==

Aktualna wersja na dzień 09:21, 30 cze 2017

Muscle Car
Hotrod.jpg
Przynależność Ruch Oporu
Typ samochód
Używane przez Gordon Freeman
Uzbrojenie radar
Informacje techniczne
Byt prop_vehicle_jalopy (ch_createjalopy)

Muscle Car – pojazd wykorzystywany przez Gordona Freemana w Half-Life 2: Episode Two. Jest zbudowany na bazie samochodu Dodge Charger 1969, 2 osobowy, z napędem na tylną oś. Charakterystyczną cechą tego pojazdu jest to, że został maksymalnie "odchudzony" ze zbędnych kilogramów po to aby był jak najlżejszy i miał najlepsze osiągi. W samochodzie wbudowany jest prawdopodobnie system podtlenku azotu, ponieważ posiada on Tryb Turbo, po którym samochód dostaje chwilowo większej mocy, ale staje się wtedy mniej stabilny (podobnie jak Łazik w Half-Life 2). Wybrakowane nadwozie samochodu jest w znacznej części zrekonstruowane z rur i kątowników. Od Vortigaunt'a i Alyx dowiadujemy się że samochód był najprawdopodobniej wykorzystywany przez Rebeliantów do ucieczki, ale kamienie które zasypały most prawdopodobnie odcięły im drogę. Pojazd po raz pierwszy pojawia się w rozdziale Freeman Pontifex i jest wykorzystywany z przerwami już do końca gry. W bazie rebeliantów, po ucieczce przed Hunter-chopperem, po tym jak silnik ulega zniszczeniu, samochód zostaje wyposażony w radar. Przed finałową bitwą w obronie bazy White Forest zostaje natomiast wyposażony dodatkowo w lokalizator Strider'ów oraz w uchwyt na bomby Magnussona.

[edytuj] Znaczenie w grze

Samochodem tym, Gordon wraz z Alyx, przemieszczają się po kolejnych lokacjach Peryferii. Pomimo wielu zasadzek przygotowanych przez Kombinat, docierają nim, aż do bazy White Forest. Pojazd ten jest również integralnym elementem finałowej bitwy ze Strider'ami. Dalsze losy samochodu nie są znane, zapewne dalej jest wykorzystywany przez Rebeliantów.

[edytuj] Ciekawostki

  • Pojazd można zobaczyć na jednej z kompozycji menu głównego Half-Life 2: Episode Two, widać także Rebelianta który przemieszcza się obok niego.
  • W małej budce obok mostu można zauważyć martwych wlaścicieli pojazdu

[edytuj] Galeria

Technologie z uniwersum Half-Life'a

Kombinat

Bojowe

APC · Cytadela · Hunter-chopper (Helicopter) · Kapsuła headcrabów · Kula energii · Manhack · Mina · Mina energetyczna · Skrzynka z zaopatrzeniem · Stacjonarne działo pulsacyjne · Suppressor · Wieżyczka · Wieżyczka sufitowa

Cywilne

Barykada · Bunkier · Depot · Drzwi pancerne · Dystrybutor żywności · Generator energii · Kula energii · Most energetyczny · Panel kontrolny · Pole konfiskujące · Pole siłowe · Pole tłumiące · Rdzeń Cytadeli · Ruchomy mur · Skaner · Strażnica · Razor Train · Tłuczek · Zamek do drzwi · Breencast

Ruch Oporu

Alyx's Gun · Bomba Magnussona · Detektor Antlionów · Dog · EMP · Gravity Gun · Radio · Łazik · Mil Mi-8 · Muscle Car · Poduszkowiec · Rakieta

Black Ops

Broń

Wieżyczka H.E.C.U. · M2 Browning · Granat błyskowy

Pojazdy

AH-64 Apache · Ciężarówka zaopatrzeniowa M35 · V-22 Osprey

Inne

Moździerz · Urządzenie termonuklearne · Kamuflaż

H.E.C.U.

Broń

Wieżyczka H.E.C.U. · M198 Howitzer · M2 Browning · M202A1 FLASH · Umocnione działo stacjonarne · Dynamit · Mina przeciwpiechotna

Pojazdy

AH-64 Apache · Ciężarówka zaopatrzeniowa M35 · F-16 Fighting Falcon · M1A1 Abrams · M2A3 Bradley · V-22 Osprey

Inne

Mapa taktyczna · Palnik · Powered Combat Vest · Radio

Black Mesa

Apteczka · Bateria · Gluon_gun · Kombinezon HEV · MTM 8 · Rakieta · Samochód służbowy · Skaner siatkówki oka · Spektrometr antymasy · System informacyjny Black Mesy · Tau Cannon · Holograficzny Asystent · Moduł długiego skoku

Aperture Science  

Powietrzna katapulta zaufania · Kostka towarzysząca · Tuba transportowa · GLaDOS · Handheld Portal Device · Imprezowy robot eskortujący · Kamera ochrony · Komora relaksacyjna · Kula energii · Most świetlny · Bezkrawędziowa kostka bezpieczeństwa · Obciążeniowa kostka magazynująca · Obciążeniowa kostka osiowa · Pneumatyczny odpowietrznik rozmaitości · Rdzeń osobowości · Siatka dematerializująca · Superprzycisk · Gniazdo bezkrawędziowej kostki bezpieczeństwa · Promień termicznego zniechęcenia · Wieżyczka rakietowa · Wieżyczka strażnicza · Awaryjny spopielacz inteligencji · System głośników ·Sieć rur · Radio · Żel napędzający · Żel repulsyjny · Żel konwersyjny · Przełącznik · Nanoboty · Robot Enrichment · Panele · Bomby Aperture Science · Buty wysokoupadkowe · Zaawansowany zamiennik stawu kolanowego · Wieżyczka-mutant · Generator neurotoksyny

Wycięte

Żel klejący · Futbol