White Forest Rocket Facility

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

White Forest Rocket Facility
White Forest Rocket Facility 08.jpg
Okres w grze Powstanie
Powstanie niewiadome, odnowione po wojnie siedmiogodzinnej
Przynależność Rebelianci
Położenie Peryferie
Informacje techniczne
Mapy ep1_citadel_00, ep2_outland_01, ep2_outland_06a, ep2_outland_10a to, ep2_outland_12a

White Forest Rocket Facility to główne centrum dowodzenia Rebeliantów. Zlokalizowane w starym postsowieckim bunkrze, prawdopodobnie z czasów zimnej wojny, położone na Peryferiach. Baza po raz pierwszy pokazana w Half-Life 2: Episode Two, aczkolwiek występuje już w Half-Life 2: Episode One, jako lokacja, z której nadają Isaac Kleiner i Eli Vance. Jest miejscem akcji dwóch ostatnich rozdziałów Episode Two: Nasz Wspólny Przyjaciel i T Minus Jeden.

Spis treści

[edytuj] Charakterystyka

Większa część ośrodka znajduje się pod ziemią. Na powierzchni znajdują się jednak pewne charakterystyczne struktury, takie jak: antena radiowa, hangar z helikopterem Mil Mi-8 i niskie wierzchnie zabudowań bunkrów. Baza posiada dwa silosy rakietowe. Silos 1 w pełni funkcjonalny, w którym znajduje się rakieta oraz opuszczony silos 2, który nie jest wykorzystywany. W White Forest znajduje się i tymczasowo mieszka wielu rebeliantów. Są tu prowadzone treningi i szkolenia w walce przeciwko technologii Kombinatu. Głównodowodzącym bazy jest dr Arne Magnusson.

[edytuj] Badania

W White Forest głównym obiektem prac i badań jest rakieta kosmiczna, której zadaniem jest zamknięcie wielkiego superportalu otwartego przez Kombinat. Prace nad nią prowadzi dr Magnusson oraz Isaac Kleiner i Eli Vance. Pomagają im znajdujący się w bazie rebelianci, między innymi Vortigaunt Uriah.

[edytuj] Ciekawostki

  • W bazie White Forest ukryty jest pokój, w którym znajdują się odwołania do popularnego serialu telewizyjnego Zagubieni. Na środku pomieszczenia znajduje się monitor, który wyświetla liczby: 4, 8, 15, 16, 23, 42. Na ścianie widnieje natomiast symbol White Forest wpisany w znak charakterystyczny dla Inicjatywy DHARMA.
  • Mogła zostać zniszczona tak jak Black Mesa, ponieważ gdy rakieta ma być wystrzelona, Dr. Magnusson mówi że są lekkie zbieżności w odczytach, lecz uznał je za "leżące w granicach akceptowalności", tak jak jeden z naukowców o Spektometrze Antymasy przed Incydentem w Black Mesa.

[edytuj] Galeria