Peryferie

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Peryferie
Okolice White Forest 02.jpg
Okres w grze Powstanie
Położenie blisko City 17
Informacje techniczne
Mapy
  • od ep2_outland_01 do
  • ep2_outland_12a
Projektanci

Peryferie (ang. The Outlands) to górzysty obszar położony na północ od City 17 i główna lokacja w Half-Life 2: Episode Two.

Spis treści

[edytuj] Opis

Teren jest prawie w całości porośnięty lasami i bardzo rzadko zamieszkany, niemal wyłącznie przez Rebeliantów (podobnie jak Nieużytki). Po całym obszarze porozsiewane są niewielkie osady lub ośrodki takie jak Kopalnia Zwycięstwa (opuszczony kompleks wydobywczy zamieszkany przez antliony), Zajazd White Forest i samo White Forest Rocket Facility (baza rebeliantów), które są połączone ze sobą siecią podniszczonych dróg, na których (jak na Autostradzie 17) porzucono wiele samochodów. Część budynków, w tym stacje radiowe, magazyny i ośrodki przemysłowe zostały opanowane przez headcraby.

[edytuj] Nazwa

Nazwy Outlands i Outlands forest nie występują w grze, zostały jednak użyte w The Orange Box Prima Guide i w nazwach plików map (np. ep2_outland_04). Prawdopodobnie las rosnący w Peryferiach nazywa się White Forest, stąd też nazwa Zajazdu i bazy rakietowej. Możliwe też, że White Forest to tylko niewielka część tego obszaru.

[edytuj] Ciekawostki

  • Mimo, iż Peryferie znajdują się nieopodal City 17, w Europie Wschodniej, nie przypominają tamtejszych terenów. Przywodzą na myśl raczej północno-zachodnie krańce USA, blisko Pacyfiku.
  • Słowo Outlands nie ma swojego odpowiednika w języku polskim, stąd też bywa różnie tłumaczone. W Gwiezdnych Wojnach pojawiają się "rubieże", w Warcrafcie - "Pustkowie". Na podstawie podobieństw znaczeniowych można też przyjąć tłumaczenie "Peryferie" lub "Prowincja".
  • Nazwa 'White Forest' (pol. 'Biały Las') jest prawdopodobnie nawiązaniem do Black Mesa (pol. 'Czarna Mesa')

[edytuj] Galeria