Dog

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Dog
D0g.jpg
Okres życia Powstanie
Przynależność Rebelianci
Pozycja Ochroniarz
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa Robot
Kolor oczu czerwone
Obsługa bronie:
Informacje techniczne
Projektant Dhabih Eng
Byt npc_dog
Dog i Alyx

Dog – robot, pupil Alyx Vance. Został dla niej stworzony przez jej ojca, Eliego Vance'a. Początkowo był rozmiarów normalnego psa, jednak w miarę modyfikacji wprowadzanych przez Alyx stawał się coraz większy. Dog posiada działo grawitacyjne co można dostrzec podczas zabawy z nim w Half-Life 2.

  • Gracz poznaje go po raz pierwszy w rozdziale gry Half-Life 2 pt. „Black Mesa East”. Alyx umożliwia Gordonowi zabawę z nim przy pomocy działka grawitacyjnego. W dalszej części gry (rozdział „Pierwszy Antyobywatel”) Dog pomaga mu w ogarniętym walkami City 17 podnosząc fragment muru otaczającego Cytadelę i odsłaniając przejście do niej. Dog pomaga również przy niszczeniu różnych maszyn, a także usuwaniu przeszkód z drogi.
  • W Episode One pomaga Gordonowi i Alyx dostać się z powrotem do Cytadeli. W tym celu przerzuca ich nad przepaścią w kierunku budowli, w starym samochodzie typu van.
  • W Episode Two stacza zwycięski pojedynek ze Striderem, w rozdziale „Poza Zasięgiem”. Na końcu gry ratuje Alyx przed śmiercią z rąk Advisora.
  • Dog przywiązuje się do Gordona. Można to zauważyć w Episode One i Episode Two.
  • Nie wiadomo skąd Dog wiedział gdzie znaleźć Gordona na początku Episode 1.