Black Mesa Transit System

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Black Mesa Transit System
Tram map 01.png
Okres w grze Incydent w Black Mesa
Zniszczenie pod koniec Incydentu
Przynależność Black Mesa
Położenie Black Mesa
Informacje techniczne
Projektanci Ted Backman

Good morning and welcome to the Black Mesa transit system. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

System informacyjny Black Mesy

System transportowy Black Mesy jest rozległą siecią kolei elektrycznej, łączącą wiele różnych sektorów ośrodka. System ten stanowi podstawową metodę przemieszczania się w obrębie masywnego kompleksu. W całym systemie, kolejki poruszają się po pojedynczym torze, mającym formę sporej metalowej belki, przez którą przepływa wysokie napięcie zasilające wagoniki. Termin „system transportowy” odnoszony jest często do pojedynczych elementów, takich jak sieć belek i torów wiodących, czy samych wagoników kolejki.

[edytuj] Przegląd

System kolejek w ośrodku jest niezwykle rozległy i złożony, posiada przynajmniej 4 różne linie, przecinające się wielokrotnie. W kompleksie istnieje również rozbudowany system tuneli kolejki wąskotorowej, lecz znajduje się on w opuszczonych sekcjach laboratorium.

System wykorzystuje cztery typy wagoników:

  • Wersja pasażerska z siedzeniami, oknami i elektrycznie otwieranymi drzwiami.
  • Płaska wersja transportowa do przewożenia ładunków, zaopatrzona w konsolę ręcznego sterowania w przedniej części.
  • Duża i ciężka wersja cargo, przeznaczona do transportu masywnych ładunków, ciągnionych za sobą.
  • Potężna platforma, przeznaczona do transportu rakiet (widziana raz na samym starcie gry, podczas jazdy kolejką)

Wszystkie te kolejki pojawiły się w Half-Life i jego dodatkach i były używane przez bohaterów wydarzeń zarówno przed jak i po incydencie w Black Mesa. Przykładowo, Gordon Freeman dojeżdża do Laboratorium materiałów anormalnych niedługo przed tragicznym incydentem, kilka godzin później korzysta z wersji transportowej podróżując przez opuszczone tunele, starając się uciec przed żołnierzami HECU.

[edytuj] Galeria