Stacja kolejowa City 17

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Stacja kolejowa City 17
D1 trainstation 0200010.jpg
Okres w grze Powstanie
Powstanie data nieznana
Zniszczenie podczas Powstania
Przynależność Kombinat
Położenie City 17
Informacje techniczne
Mapy
  • d1_trainstation_01
  • d1_trainstation_02
  • d1_trainstation_06
  • d3_c17_03
Projektanci
  • Viktor Antonov (grafika koncepcyjna)
  • Aaron Barber (mapping)

Stacja kolejowa City 17 - osobowa stacja kolejowa używana przez Kombinat do przewozu ludzi między miastami i do Nova Prospekt, pierwsza lokacja w Half-Life'ie 2. Gordon Freeman trafia na nią po rozmowie z G-Manem w rozdziale Punkt Wejścia. Budynek występuje też w rozdziałach "Pamiętny Dzień" i Pierwszy Antyobywatel.

[edytuj] Opis

Nie jest to jedyna stacja kolejowa w City 17 i prawdopodobnie nie najważniejsza, o czym świadczy niewielki ruch we wnętrzu. Pod szklanym dachem znajduje się kilka peronów, przy których zatrzymują się stare i przerdzewiałe pociągi osobowe, przywożące mieszkańców innych miast, którzy udali się w podróż z własnej woli lub pod przymusem. Pasażerów wita nagranie doktora Breena płynące z jednego z kilku Breencastów. Funkcjonariusze Civil Protection instruują niektórych zmierzających do bramek obywateli, aby zostawili bagaże. Prawdopodobnie nie wracają one do właścicieli.

Dalej znajduje się korytarz prowadzący do poczekalni, w którym wywieszone są tablice z planami przyjazdów i odjazdów (sugerujące istnienie innych ponumerowanych miast takich jak City 13, 15 i 16). Z poczekalni idzie się do punktu kontrolnego obstawionego przez Civil Protection, skąd wiodą trzy drogi - na plac przed stacją kolejową, czyli do wyjścia, na peron, przy którym stoją Razor Trainy i do pokoju przesłuchań, gdzie trafia Gordon i spotyka się z Barneyem Calhounem i doktorem Kleinerem. Droga na zewnątrz (w czasie wizyty Gordona zablokowana przez funkcjonariuszy) prowadzi przez główną halę dworca, w której umieszczono dystrybutory żywności i inny Breencast. Po lewej stronie pomieszczenia jest przejście do korytarza prowadzącego bezpośrednio przed dworzec.

[edytuj] Galeria