Laboratorium Kleinera

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Laboratorium Kleinera
Kleinerlab01.jpg
Okres w grze Powstanie
Powstanie XX wiek
Zniszczenie Powstanie (razem z całym City 17)
Przynależność Ruch Oporu
Położenie City 17
Informacje techniczne
Mapy d1_transition_5, d3_c17_01
Projektanci Dhabih Eng

Laboratorium Kleinera - lokacja znajdująca się w City 17,występuje w rozdziałach Half-Life'a 2 "Pamiętny Dzień" i Wiązania. Jest to miejsce badań dr Isaaca Kleineraa nad teleportacją. Znajduje się w nim teleport, który pozwalał rebeliantom uciekać do Black Mesa East.

[edytuj] Występowanie w grze

Gordon po raz pierwszy odwiedza Labolatorium w rozdziale "A Red Letter Day" kiedy to Alyx Vance ratuje go przed Civil Protection. Po krótkiej rozmowie w windzie dojeżdża na dól. Alyx otwiera przejście znajdujące się w automacie do napojów, gdzie zastaje Kleinera zajętego szukaniem Lamarr. Po tym jak doktor orientuje się, kto przybył, pojawia się Barney Calhoun, informując o sytuacji na ulicy po przejściu Gordona. Kleiner prosi Barney´a o przekazanie mu kombinezonu HEV. Po zapaleniu światła, siedząca na kapsule Lamarr rzuca sie wystraszona na Barneya. Po krótkiej "walce", zrzuca ją z siebie i otwiera kapsułę. Freeman dostaje kombinezon i zmierza do teleportu do Black Mesa East. Pierwsza teleportuje sie Alyx. Po udanej próbie przychodzi czas na Gordona. Niestety teleportacja nie przebiega pomyślnie - Lamarr wyskakuje z kanału wentylacyjnego i uszkadza aparaturę. Po kilku chwilach i pojawieniu się m.in. w gabinecie doktora Breena, Gordon ląduje za oknem. Tak kończy sie pierwsza wizyta.

Po incydencie w Nova Prospekt, Alyx i Gordon teleportują się do laboratorium Kleinera. Okazuje się, że teleportacja trwała tydzień. Przez ten czas wybuchło powstanie przeciwko Kombinatowi. Dog też przyszedł do laboratorium. Alyx pomaga znaleźć doktorowi Lamarr, a tymczasem Freeman z Dogiem udają się do walki z Kombinatem.

[edytuj] Wygląd pomieszczenia

Laboratorium Dr. Kleinera jest usytuowane na I piętrze w budynku Fabryki. Posiada 3 pomieszczenia. Główne to pomieszczenie w którym znajduje się mini teleporter, monitory podłączone do sieci kombinatu przez które Barney doglada "owieczek", komputer i drukarka, która ciągle coś drukuje (prawdopodobnie odczyty fal sejsmicznych). Za komputerem umieszczony jest generator energii oraz pojemniki z nieznanym pomarańczowym płynem. Drugie pomieszczenie to mały pokoik w którym jest przechowywany HEV, a gracz poznaje Lamarr oraz gdzie znajduje Doga (przy drugiej wizycie). W trzecim pomieszczeniu znajduje się Teleporter.

[edytuj] Galeria