Fabryka wieżyczek

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Fabryka wieżyczek
640px-Turret redemption first.jpg
Okres w grze Portal 2
Przynależność Aperture Science
Położenie Aperture Science Enrichment Center
Informacje techniczne
Mapy Portal 2:
  • sp_a2_bts3
  • sp_a2_bts4
  • mp_coop_teambts
  • mp_coop_tbeam_end

Proszę nie dotykać wieżyczek zmierzających do spalarki.

Komunikat

Logo

Fabryka wieżyczek to jedna z wielu fabryk przedmiotów w Aperture Science, jest ona nastawiona na masową produkcję wieżyczek oraz na ich przechowywanie. W kampanii dla pojedynczego gracza Chell wraz z Wheatleyem sabotują ją by uniemożliwić GLaDOS użycie wieżyczek.

[edytuj] Przegląd

Dział ten składa się z magazynów pełnych wieżyczek przesyłanych bezpośrednio do sieci rur lub do magazynu, linii wiozących zepsute wieżyczki do spalarki i hali montażowej oraz pomieszczenia kontrolnego.

W sposób typowy dla Aperture Science, funkcjonalność tej sekcji jest stosunkowo mała, ale działa ona z rozmachem i ma długą nazwę. Na taśmie wiodącej do spalarki można znaleźć easter egga w postaci Wieżyczki-wyroczni

[edytuj] Występowanie

Chell i Wheatley w docierają do skrzydła produkcji po ucieczce z toru testowego. Wheatley prowadzi bohaterkę z użyciem latarki, ponieważ GLaDOS wyłącza większość świateł by odpędzić duet od hal montażowych. Chell dociera do magazynów, gdzie można zobaczyć wieżyczki podawane do sieci rur dzięki którym docierają do odpowiednich rejonów Enrichment Center. Niestety jest zmuszona rozdzielić się z Wheatleyem.

Bohaterka w końcu opuszcza linię wiodącą do spalarki, po czym spotyka się z Wheatleyem który jest podłączony do gniazda zarządzającego jakością produkcji (gdzie odpowiednia wieżyczka jest skanowana jako wzór jakości). Wszelkie wieżyczki inne niż ona są usuwane z obiegu.

Wheatley przegląda system, ale nie wymyśla metody sabotażu wieżyczek, więc Chell chwyta jedną z wadliwych wieżyczek, i umieszcza ją w miejscu wieżyczki-wzoru. Zwykłe wieżyczki są uznane za wadliwe. Plan ten skutecznie uniemożliwia GLaDOS walkę z Chell za pomocą wieżyczek.

[edytuj] Ciekawostki

  • Podniesienie Wieżyczki-wyroczni spowoduje przyznanie osiągnięcia, o ona sama przekaże kilka wskazówek dotyczących fabuły gry.