Latarnia morska

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Latarnia morska
Latarnia.jpg
Okres w grze Powstanie
Powstanie przed wojną siedmiogodzinną
Przynależność Ruch Oporu
Położenie Wybrzeże
Informacje techniczne
Mapy
  • d2_coast_10

Latarnia Morska to rebeliancka baza umiejscowiona na Wybrzeżu, odwiedzana w rozdziale Ruchome Piaski, pod koniec Autostrady 17.

[edytuj] Przegląd

W tym miejscu znajdują się trzy budynki i latarnia morska. Jeden budynek to garaż, a pozostałe dwa służą jako koszary i stołówka, jednak stoły jadłodajni nie wydają się być w użyciu. Latarnia morska to najważniejszy budynek w tej bazie. Jest w pełni wyposażonym stanowiskiem obronnym i punktem widokowym, z tajnym przejściem umieszczonym w piwnicy prowadzącym na klify.

[edytuj] Występowanie w grze

W grze Half-Life 2, Gordon Freeman przybywa do bazy w swoim łaziku. Rebeliancki żołnierz który wydaje się być dowódcą, wita go i informuje, że Kombinat szuka pojazdu Gordona. Prosi on, by schować samochód w garażu. Wkrótce potem Kombinat przeprowadza atak na bazę. Po pomocy udzielonej rebeliantom w odparciu ataku kilku oddziałów żołnierzy Kombinatu i pokonaniu na szczycie latarni Gunshipa, Gordon zostaje doprowadzony do tajnego przejścia prowadzącego na ścieżkę nad urwiskiem. Podczas skakania na klifie, gracz usłyszy odgłosy walki dochodzącej wyżej. Jest to końcowy atak żołnierzy Kombinatu, którzy likwidują ten posterunek, a Dropship niesie ze sobą Łazika. Wkrótce potem, baza zostaje kompletnie spustoszona, a jej personel zlikwidowany lub pojmany.

[edytuj] Galeria