Nadbrzeżna baza

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Nadbrzeżna baza
Ogólny widok baza.jpg
Okres w grze Powstanie
Przynależność Ruch Oporu
Położenie Wybrzeże
Informacje techniczne
Mapy d1_town_05
d2_coast_01

Hello, Dr. Freeman. The car's all ready for you.
Hop in and I'll lower you down to the beach.

Noriko

Nadbrzeżna baza (ang. Sharepoint base) to rebeliancki posterunek, który pojawia się w grze Half-Life 2, pod koniec rozdziału „Nie chodzimy już do Ravenholm...” i na początku rozdziału „Autostrada 17”.

Spis treści

[edytuj] Przegląd

Bardzo blisko położony miasteczka Ravenholm, jest pierwszym odwiedzanym rebelianckim posterunkiem z tych porozrzucanych na Wybrzeżu, wzdłuż Autostrady 17, poprzedza Nową Mała Odessę. Wydaje się, że zanim Kombinat zaczął osuszać glob miejsce to pełniło funkcje nadbrzeżnych magazynów. Jak na całej linii wzdłuż Wybrzeża, wraki statków leżą na piasku, a woda nie podchodzi pod molo.

[edytuj] Funkcje

Opatrywani ranni

Baza ta ma dwa wejścia: jedno znajduje się w starym garażu pełnego zniszczonych aut i jest dostępne od strony torów kolejowych, gdzie dalej znajduje się droga do Ravenholm. Drugie wejście prowadzi od strony plaży i, aby wejść do budynku, trzeba wejść po drabinie na molo. Posterunek ten składa się z pojedynczego pomieszczenia, gdzie można znaleźć rannych Rebeliantów, radio do komunikacji z innymi bazami i mapa całego Wybrzeża. Przechowywany jest też tu Łazik, którego można opuścić za pomocą dźwigu na plażę. By wściekłe Antliony nie dostały się do bazy, po dwóch stronach dźwigu jest umieszczone stacjonarne działo pulsacyjne, które są obsługiwane przez dwóch rebeliantów.

[edytuj] Załoga

Leon słuchający Alyx

Dowódcą w tym miejscu jest najprawdopodobniej rebeliant Leon. Mechanikiem i operatorem dźwigu jest kobieta imieniem Noriko. Są tu też inni rebelianci: Winston, Daniel i Jacob, którzy odpierają atak Kombinatu, nienazwana kobieta, która opiekuje się rannymi, oraz Vortigaunt. Alyx i Eli Vance prawdopodobnie spędzili jakiś czas w tym miejscu, ponieważ to oni zbudowali samochód (Łazik), którym Alyx jeździła na Wybrzeżu.

[edytuj] Występowanie w grze

Błąd przy generowaniu miniatury Niekompletna konfiguracja biblioteki GD – brak funkcji imagecreatefromjpeg
Walka w garażu

Kombinat był świadom istnienia tego posterunku Ruchu Oporu, dlatego żołnierze założyli mała bazę od strony torów i zaatakowali. Atak załamał się, kiedy w okolicy znalazł się Gordon Freeman i wyeliminował żołnierzy, aż ostatecznie odparł atak z pomocą Rebeliantów. Kiedy Gordon poznaje Leona, do bazy wiadomość wysyła Alyx, która przekazuje informacje o tym, że jej ojciec został zabrany łodzią do więzienia Nova Prospekt, a kiedy ona będzie jechała tam pociągiem, Gordon pojedzie tam łazikiem wzdłuż Wybrzeża. Zgodnie z planem wychodzi on na molo, by po małym incydencie z magnesem dźwigu, ruszyć pojazdem ku Nova Prospekt.

[edytuj] Za kulisami

W grywalnej becie Half-Life'a 2 zewnętrzna część mapy tej bazy (d2_coast_01) jest nieco inna. Łazik znajduje się w klinach, dźwigu nie obsługuje Noriko (zastępuje ją jakiś mężczyzna), nie ma rebeliantów obsługujących stacjonarne AR2 (tylko dwaj z MP5K), a Antlionów jest znacznie mniej.

[edytuj] Galeria


Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Shorepoint_Base. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.