Zajazd White Forest

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zajazd White Forest
250px-Sign whiteforest inn 01.png
Okres w grze Powstanie
Powstanie przed wojną siedmiogodzinną
Przynależność Kombinat, wcześniej rebelianci
Położenie Peryferie
Informacje techniczne
Mapy
  • ep2_outland_10

Zajazd White Forest (ang. White Forest Inn) znajduje się na Peryferiach. Gordon i Alyx przechodzą przez tą lokację podczas podroży do White Forest.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Zajazd znajduje się w wiosce, która zawiera kilka domów, magazyn i stację benzynową. Rok po inwazji wszystkie budynki, w tym karczma zostały przypuszczalnie splądrowane i wszystkie przedmioty znajdujące się w budynkach zostały skradzione. Gdy Gordon i Alyx odwiedzili ta lokację w budynkach nie było nawet mebli.

Ze względu na zawartość skrzyń i licznych ciał obecnych w okolicach zajazdu, można przypuszczać, że zajazd był niegdyś placówką rebeliantów, który porzucili ją z nieznanych przyczyn lub zostali zabici przez wojska Kombinatu.

[edytuj] Znaczenie w grze

W piątym rozdziale Episode Two, Under the Radar, Gordon i Alyx natknęli się na tunel zablokowany przez Kombinat i zostali zmuszeni do objazdu przez Zajazd, gdzie Kombinat zastawił na nich pułapkę. Zmuszeni byli kryć się w karczmie, która była oblegana przez kilka oddziałów Overwatch Soldierów wspieranych przez Huntery i Overwatch Elite. Ostatecznie odparli atak Żołnierzy i wyłączyli pole siłowe blokujące im dalszą drogę. Odjeżdżając pozostawili Karczmę w jeszcze gorszym stanie.

[edytuj] Zasadzka

Po uaktywnieniu się pola, Gordon razem z Alyx zmuszeni zostali do ukrycia się w budynku, który został niemal podziurawiony przez serie licznych żołnierzy, którzy wyszli z ukrycia. Najbardziej ostrzeliwane zostają drzwi i okna. Po pewnym czasie następuje pierwsza fala szturmu; paru żołnierzy ze wsparciem Overwatch Shotgunner. Atak następuje agresywnie od strony wejścia. Następną fale stanowią dwaj członkowie Elity (jedyni, którzy występują w tym epizodzie), którzy od wejścia kierują się na schody, by zająć górne piętro, jest to moment niebezpieczny dla gracza ze względu na duże umiejętności szturmowe i wytrzymałość tych przeciwników. Trzecią falą są Huntery, z których jeden przeskoczy przez okno, następny przebije się przez drzwi w tym samym pokoju (pokój z wejściem do piwnicy, największy) a trzeci wejdzie piwnicą. Przydatne okażą się Kule energii zabrane martwym elitarnym, które powinny z nich wypaść.

[edytuj] Ciekawostki

  • W Half-Life 2: Episode Two jest osiągnięcie Quiet Mountain Getaway wymagające przetrwania zasadzki.
  • Kiedy będziemy mieć z góry widok na karczmę można zobaczyć G-mana wchodzącego do środka budynku.
  • Pompy ze stacji benzynowej w Zajeździe White Forest można znaleźć także w Petroleum Station w Half-Life 2. Podgląd modelu pompy wskazuje na to, że początkowo miała mieć nazwę Cetaxo, co miało być odniesieniem do rzeczywistej marki Texaco

[edytuj] Galeria


Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą The White Forest Inn. Lista autorów jest dostępna w White Forest Inn&action=history historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.