Ravenholm

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

wiecej informacji, zdjecia
Ravenholm
Ravenholm.jpg
Okres w grze Powstanie
Powstanie przed wojną siedmiogodzinną
Przynależność Rebelianci
Położenie Nieużytki
Informacje techniczne
Mapy od d1_town_01 do d1_town_05
Projektanci
  • Viktor Antonov (concept art)
  • Eric Kirchmer (concept art)
  • Horia Dociu (concept art)
  • Aaron Barber (mapping)
  • Dario Casali (mapping)
  • Randy Lundeen (mapping)
  • Justin Cruz (mapping)

Ravenholm - jest to stare górnicze miasteczko w okolicy City 17. Tutaj byli sprowadzani uciekinierzy z city 17.

Spis treści

[edytuj] Historia

Gdy Kombinat zapanował w miastach, ludzie zaczęli uciekać na wieś, gdzie obce formy życia przejęły ziemski ekosystem. Ci, którzy myśleli o obaleniu rządów Breena, uciekali przed jego zemstą właśnie do Ravenholm. Kombinat, dowiedziawszy się o tym, zaczął regularne bombardowania miasteczka. Na miejscowość ciągle spadały pociski z headcrabami. Ludzie nie byli w stanie się obronić przed całą chmarą atakujących headcrabów i innych, już zmutowanych, ludzi. Praktycznie wszyscy mieszkańcy zostali zamienieni w zombi wszelkiej maści lub zginęli. W tej mieścinie ocalała w sumie tylko jedna osoba - Ojciec Grigori który jest prawdopodobnie prawosławnym proboszczem tutejszej miejscowości. Dzięki niemu miasto te jest pełne pułapek na zombie - samochody na linach, ogniska, wiatraki na silnikach. Pomoże on Gordonowi uciec z "nawiedzonego miasta" przez kopalnie znajdującą się niedaleko cerkwi. Sam Ojciec zostaje tutaj i ukrywa się w krypcie. Jego dalsze losy nie są znane.

[edytuj] Infrastruktura

Infrastruktura przypomina wyglądem typowe miasteczka z państw byłego ZSRR. Posiada wiele budynków podobnych do bloków mieszkalnych, fabryki, cerkiew i cmentarz w pobliżu. Atmosfera miejsca jest pełna mroku. Oprócz wron na początku i ojca Grigoriego nie widać żadnego śladu życia. Budynki sa opustoszałe. Wszędzie postępujące widmo rozkładu i puste kapsuły z headcrabami. Miejsce niegościnne dla żadnej ziemskiej formy życia.

[edytuj] Ciekawostki

  • Ravenholm (prawdopodobnie) można zobaczyć pod koniec rozdziału "Niebezpieczne Wody", kiedy znajdujemy się na tamie. W oddali widać wtedy miasto w czarnym kolorze.

[edytuj] Galeria