Kolej przemysłowa

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Kolej przemysłowa
Ep1 trainstation2.jpg
Okres w grze Powstanie
Powstanie Przed wojną siedmiogodzinną
Zniszczenie Po Eksplozji Cytadeli
Przynależność
  • Kombinat
  • Rebelianci
Położenie City 17
Informacje techniczne
Mapy
  • ep1_c17_05
  • ep1_c17_06

Kolej przemysłowa to sieć torów, stacji i semaforów które, inaczej niż kolej osobowa służyła w przeszłości do transportu towarów np. z tartaków White Forest do miasta lub do fabryk.

[edytuj] Fabuła

Po przejściu przez Szpital, Alyx i Gordon dostają się na stacje towarową, gdzie łączą siły z Barneyem i Ruchem Oporu by uciec z miasta pociągiem.

Alyx kryje Gordona by pomóc mu w eskorcie rebeliantów

Podczas gdy Gordon przeprowadza ludzi przez parking, lokomotywownie i inne budynki stacji, Alyx Vance stoi na straży z karabinem stacjonarnym. Za pierwszym razem tylko ptaki zauważają obecność rebeliantów a za drugim i trzecim ogromne ilości Ochrony cywilnej i żołnierzy kombinatu próbują im przeszkodzić. Po przeprowadzeniu ludzi Barney wsiada do pociągu by ich pilnować w czasie podróży, natomiast Gordon i Alyx muszą się zmierzyć się z wieloma Overwatch Soldierami i Striderem który właśnie przybył na stacje. Strider często korzysta z swego zabójczego działa by odsłonić Gordona który chowa się za kontenerami. Po pokonaniu Syntha, wsiadają do pozostałego pociągu by uciec z City 17. Podczas przejazdu Cytadela wybucha co powoduje że następuje katastrofa kolejowa.

[edytuj] Ciekawostki

  • Na parkingu pomiędzy stacją kolejową i Szpitalem widać budynek, prawdopodobnie biura stacji, z napisem "Техника" co oznacza "technika" ("Techniczna" czyli технический było by tu bardziej na miejscu) i jest on często używany na sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, aczkolwiek w Half-Life 2 widać go często na blokach lub biurowcach (jeden z nich jest widoczny w rozdziale Droga przez Kanały) więc prawdopodobnie jest on używany by dobrze wyglądać i dawać złudzenie post-komunistycznego miasta.

[edytuj] Galeria