Most

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Most
Ogólny widok.jpg
Okres w grze Powstanie
Powstanie przed wojną siedmiogodzinną
Przynależność Kombinat, wcześniej rebelianci
Położenie Wybrzeże
Informacje techniczne
Mapy
  • d2_coast_07
  • d2_coast_08
Projektanci
  • David Sawyer (mapy)

Zachowaj szczególną ostrożność przy przekraczaniu mostu. Cisza radiowa na tym posterunku sugeruje, że został przejęty przez Kombinat. Niemniej jednak, jesteś właściwym człowiekiem do tej roboty!


Most – jeden z rebelianckich posterunków na Wybrzeżu, w pobliżu dużego mostu kolejowego. Jego mieszkańcy zostali wyeliminowani przez Kombinat oraz faunę z wymiaru Xen jakiś czas przed przybyciem Gordona Freemana.

Spis treści

[edytuj] Przegląd

Baza i most

Baza składa się z trzech budynków, dwóch małych budek i wiatraka. Największy z budynków ma trzy piętra wysokości. Wszystkie większe budowle zawierają łóżka i inne przedmioty niezbędne do życia. W drodze przez Nową Małą Oddesę i inne rebelianckie bazy, można stwierdzić, że wiatrak był prawdopodobnie wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej lub jako pompa do wód gruntowych, jednakże brakuje infrastruktury do wykorzystywania obu funkcji.

Osiedle znajduje się obok starego, dwutorowego mostu kolejowego, który jest używany do połączenia Nova Prospekt i City 17. Jeden tor na moście jest zablokowany przez częściowo wykolejony pociąg. Kombinat zabezpieczył most i tunele do niego prowadzące polem siłowym. Zasilanie tego pola znajduje się po drugiej stronie obiektu, gdzie dostęp jest możliwy tylko za pomocą kładek pod mostem, więc oddziały Kombinatu tam stacjonujące musiały się tam dostać za pomocą maszyny latającej. Wąskie pomosty i chodniki pod mostem są poważne zaniedbane, prawdopodobnie z powodu częstego użytkowania.

Nad urwiskiem znajduję się mała dróżka, która prowadzi do niższych partii mostu. Ale ta droga jest rzadko używana z powodu przyrody Xen, która zamieszkała na tej ścieżce.

Oczywistym jest, że Rebelianci używali przez pewien czas bazy przed przybyciem doktora Freeemana. Kombinat wyeliminował jednak rezydentów z powodu bliskości strategicznego miejsca, ale, nie mając dla niej specjalnego zastosowania, zostawił ją opuszczoną. Inne rebelianckie bazy i placówki (takie jak Nowa Mała Odessa i Nadbrzeżna baza) nie podejmują się odbicia tego miejsca z rąk wroga.

[edytuj] Występowanie w grze

Kombinat odpiera atak

Gordon Freeman odwiedził to miejsce podczas wydarzeń z gry Half-Life 2, w swej długiej podróży ku Nova Prospekt. Kombinat postanowił wzmocnić siły obronne bazy, z powodu zbliżającego się Freemana. Dwa wrogie oddziały zostały dostarczone drogą powietrzną tuż przed przybyciem gracza na miejsce. Ponieważ musi on przedostać się swoim pojazdem przez most, najpierw trzeba wyłączyć pole siłowe, który uniemożliwia dalszą drogę. Oczyszczając najpierw wrogie terytorium, Gordon dostał się do drzwi prowadzących do drogi pod mostem, przemieszczając się po kładkach znajdujących się pod nim, wyłączył pole zagradzające drogę. Przy okazji wybił do nogi znajdujący się tam garnizon żołnierzy Kombinatu, i wysłaną do pomocy kanonierkę. Po powrocie do osady, Freeman może udać się dalej swoim łazikiem, ale podczas przekraczania mostu, musi uważać na pociąg jadący z naprzeciwka.

Kombinat prawdopodobnie nie zdobył bazy ponownie, po tym, jak ich obecność wojskowa w tym obszarze była znacznie osłabiona po zniszczeniu Nova Prospekt.

[edytuj] Za kulisami

  • Wczesne wersje mostu można znaleźć na mapach: „wasteland_bridge05.vmf”, „wasteland_railbridge.vmf” i „seafloor_bridge.vmf”.
  • W grywalnej wersji Half-Life 2 Beta, można zobaczyć most, ale istnieje kilka różnic, między wersjami tej mapy: most nie był kolejowy, lecz drogowy. Zamiast pola siłowego drogę blokowała wielka metalowa brama. Pokazany jest Combine Dropship z przyczepionym od spodu kontenerem. Budynek dowodzenia znajduje się na moście, a nie obok niego.

[edytuj] Ciekawostki

  • Sposobem uniknięcia pociągu jest użycie przycisku Turbo w pojeździe i zjechanie na przeciwległy tor, za wykolejonym pociągiem. Lecz jest to trudne. Łatwiej jest zostawić samochód w bezpiecznym miejscu i pójście pieszo na spotkanie z pociągiem, a gdy będzie przejeżdżał, zejście na bok i powrót do samochodu. Można też, gdy jedzie się łazikiem torach, po usłyszeniu pociągu, wrzucić wsteczny i zjechać na bezpieczny tor.

[edytuj] Galeria

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Bridge Point. Lista autorów jest dostępna w Point&action=history historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.