Obozowisko Vortigauntów

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Obozowisko Vortigauntów
Okres w grze Powstanie
Powstanie po wojnie siedmiogodzinnej
Zniszczenie nie wiadomo
Przynależność Ruch Oporu
Położenie Wybrzeże
Informacje techniczne
Mapy d2_coast_11

Szliśmy do Obozu Vortigauntów. Mieliśmy nadzieję, że tam znajdziemy jakieś wabiki, żeby te cholerstwa się od nas odczepiły


Obozowisko Vortigauntów – rebeliancka baza znajdująca się na Wybrzeżu, jedna z lokacji w rozdziale Ruchome Piaski w Half-Life 2. Członkowie Ruchu Oporu często odwiedzają to miejsce, by zdobyć feropody. Jest to prawdopodobnie położona najbliżej Nova Prospekt pozycja Rebeliantów.

Spis treści

[edytuj] Opis

Obozowisko Vortigauntów jest umieszczone pomiędzy dwiema ścianami kanionu. Nie ma tam budynków, jest za to kilka baraków zbudowanych z byle czego. Vortigaunty i Rebelianccy żołnierze tutaj odpoczywają, śpią i opiekują się rannymi. Obóz jest dobrze wyposażony, m.in. w apteczki i inne rodzaje zaopatrzenia. Ma on dwa wejścia. Pierwsze prowadzi przez drzwi w ścianie, nad którymi zamontowany jest stacjonarny karabin pulsacyjny. Inne wejście to mała jaskinia, która biegnie od strony plaży i ośrodka Nova Prospekt, więzienia Kombinatu. Jest ona przez większość czasu zablokowana przez kłodę podnoszoną przez odpowiednie urządzenie.

[edytuj] Występowanie w grze

Gordon Freeman przybywa do obozu na piechotę, po opuszczeniu Latarni morskiej, poprzedniej bazy Ruchu Oporu. Na swojej drodze spotyka dwóch Rebeliantów, byli to Sandy i Laszlo, którzy też udawali się do obozowiska. Laszlo został ranny i nieprzytomny leżał na piasku, podczas gdy Sandy czuwał na pobliskiej skale. Powiedział Gordonowi, by ten trzymał się z dala od piasku, ponieważ rozwściecza to antliony. Po przebudzeniu Laszlo zwrócił na siebie uwagę bestii i zginął. Sandy został, pogrążony w żałobie, a Freeman udał się dalej. Po przybyciu pod drzwi obozu, został zaatakowany przez Antlion Guarda. Po pozbyciu się zagrożenia, przybywa pewien Vortigaunt, Trener Antlionów, który pobiera feropody z truchła stwora. Prowadzi Gordona przez obóz i uczy, jak wykorzystać wabik. Wreszcie Freeman opuszcza obóz przez otworzone przejście i razem z grupą kilku antlionów kieruje się w stronę Nova Prospekt.

[edytuj] Ciekawostki

  • Blisko wejścia do obozu, dwa Vortigaunty rozmawiają w języku vortigaunckim, ale przerwą rozmowę, gdy zbliży się do nich gracz, przepraszając Gordona za używanie ich własnego języka przed tymi, którzy go nie rozumieją.
  • Imiona biorących udział w konwersacji Vortigauntów, Dum i Dee[1], są nawiązaniem do postaci Tweedledum i Tweedledee z angielskiej rymowanki oraz powieści Lewisa Carolla pt. „Po drugiej stronie lustra” (ang. Through the Looking-Glass).
  • Drzwi stanowiące główne wejście do obozu, wydają się pozostałością jakiegoś statku. Pierwotnie były one przeznaczone dla statku Borealis i znajdują się w folderze „props_borealis”, podobnie jak, m.in. niebieska beczka.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Przypisy

  1. Nazwy bytów na mapie


Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Vortigaunt_Camp. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.