Bilans ofiar

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Bilans ofiar
Bilans ofiar L4D.jpg
Tytuł oryginalny Death Toll
Slogan "Piekło zstąpiło na ziemię. Ta czwórka odeśle je z powrotem."
(Hell came to Earth. These four are gonna send it back.)
Gra Left 4 Dead
Autor Valve Corporation
Rozdziały
 1. Droga ekspresowa
 2. Odpływy
 3. Kościół
 4. Miasto
 5. Finał na przystani

Bilans ofiar (ang. Death Toll) jest chronologicznie trzecią (przed wydaniem DLC Kurs Kolizyjny drugą) kampanią w grze Left 4 Dead. Kampania została także wydana w grze Left 4 Dead 2 16 września 2011 roku. Posiada kilka zmian w stosunku do oryginału, jednak rozgrywka jest praktycznie niezmieniona (z wyjątkiem ataku hordy w rozdziale czwartym). Posiadająca pięć rozdziałów kampania rozgrywa się w małym mieście Riverside i jego okolicach, gdzie Ocaleni udają się wierząc, że wojsko wciąż utrzymuje ten teren. Akcja zaczyna się po kampanii Kurs kolizyjny na drodze prowadzącej do Riverside. Po dotarciu do miasta odkrywają, że zostało ono zdominowane przez infekcję, a jedynym ocalałym jest szalony kościelny, który zachowuje się wrogo wobec Ocalonych. Wywołuje on atak hordy i w końcu ulega infekcji. Ostatecznie bohaterowie wzywają pomoc przez radio w nabrzeżnym domu i szczęśliwie uciekają łodzią należącą do Johna i Amandy Slater.

[edytuj] Left 4 Dead 2

Wraz z wydaniem DLC Cold Stream, wydano również pozostałe kampanie z pierwszej części gry, w tym także Bilans ofiar. Dodano nowe bronie i przedmioty z drugiej części, specjalnych zarażonych. Zmieniono rozmieszczenie niektórych przedmiotów i lekko zmodyfikowano. Zostały dodane także poprawki kosmetyczne i niewielkie zmiany w budowie pomieszczeń. Najbardziej zauważalną zmianą jest usunięcie miniguna w rozdziale czwartym i przebudowanie ataku hordy. Od teraz trzeba dobiec do safe roomu przedzierając się przez nieustające ataki zarażonych. Zostały przywrócone animacje oryginalnych Ocalałych w tym unikatowe animacje dla Zoey (przed tym DLC używała ona animacji Rochelle). Dodano kilka nowych dialogów, związanych z nowo wprowadzonymi specjalnymi zarażonymi, aby mogli się oni ostrzegać przed nimi. Atak hordy spowodowany przez Kościelnego nadal występuje, a on sam nadal może zmienić się w Boomera, Smokera lub Huntera. Wraz z wprowadzeniem nowych zarażonych może się także zmienić w Jockeya lub Chargera. Ze względu na płeć nie zmieni się on nigdy w Spittera.

[edytuj] Ciekawostki

 • Jest to jedyna kampania w pierwszej części Left 4 Dead, w której nie występują samochody z alarmem. Warto dodać, że auto w rozdziale Miasto nie jest brane pod uwagę, gdyż jest on częścią skryptu po obniżeniu wózka widłowego.
 • Plakat kampanii można dostrzec pod plakatem kampanii Krwawa ulewa.
 • Death Toll jest terminem określającym liczbę osób, które poniosły śmierć w wydarzeniach takich jak wojna lub klęska żywiołowa, a także liczbę ofiar w całym roku.
 • Sylwetki Ocalałych z plakatu Bilans ofiar zostały ukazane w lustrzanym odbiciu na plakacie kampanii The Passing.
 • Miasto Riverside w którym dzieje się akcja kampanii jest podobne do miasta Riverside w Pensylwanii pod względem populacji.
 • Bill na plakacie jest pokazany w lustrzanym odbiciu. Trzyma broń w lewej ręce, a jego beret jest odwrócony w drugą stronę.
 • Pozycja Francisa na plakacie kampanii Bilans ofiar jest identyczna jak na plakacie kampanii Morowe powietrze. Zmieniono tylko oświetlenie postaci.