Nóż bojowy

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Nóż bojowy
Combat Knife vmodel.jpg
Przynależność HECU
Typ bezpośrednia
Używane przez Adrian Shephard
Właściwości
Obrażenia 10
Szybkostrzelność duża
Komenda weapon_knife
Odpowiedniki

Nóż bojowy (ang. Combat Knife) jest bronią ręczną występującą w grze Half-Life: Opposing Force i używaną przez Adriana Shepharda. Można ją znaleźć w jaskini wbitą w tył głowy martwego Vortigaunta, a później w biurze, gdzie jest wbity w biurko., tuż przed dotarciem do kompleksu Lambda. Jego wygląd jest podobny do klasycznego noża KA-BAR i OCK-3S.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Nóż bojowy jest zbliżony możliwościami do klucza francuskiego, zadaje mniej obrażeń i nie posiada ataku alternatywnego. Szybkość ataku jest natomiast porównywalnie szybsza. Nóż jest najlepszym narzędziem ataku jeśli mamy zamiar oszczędzać amunicję, gdy przychodzi do walki ze słabszymi wrogami lub do otwierania skrzynek z zaopatrzeniem.

Prędkość ataku noża jest identyczna z prędkością ataku łomu, ale zadaję dwukrotnie więcej obrażeń, i czasami potrafi być śmiertelny przy ataku od tyłu. Nóż natychmiastowo zabija atakujące Headcraby.

[edytuj] Za kulisami

  • Nóż bojowy można znaleźć przypięty do paska Human Sergeanta. Jest on tylko częścią jego tekstury.

[edytuj] Ciekawostki

  • W niemieckiej wersji Left 4 Dead 2, występuje kilka broni z gry Counter-Strike, w tym nóż bojowy.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Występowanie

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Combat Knife. Lista autorów jest dostępna w Knife&action=history historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.